Viktoriin

Palju õnne Mustamäe e-lastekaitsepäeva viktoriini võitjatele!

Mustamäe Linnaosa Valitsus korraldas lastekaitsepäeval, 1. juunil lastele ja noortele vanuses 7-11 ja 12-16 e-viktoriini. Viktoriini küsimusi aitasid koostada Eesti Lastekaitseliit, Päästeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet.

„Ma olen väga tänulik meie koostööpartneritele - Eesti Lastekaitseliidule, Päästeametile ning Politsei- ja Piirivalveametile selle eest, et nad võtsid meie koostööettepaneku vastu ja nägid vaeva, et koostada lastele võimalikult huvitavaid ja kasulikke küsimusi, oli ju lastekaitsepäeva viktoriini eesmärk mitte üksnes testida laste teadmisi laste õigustest ja käitumisriskidest, vaid samal ajal neid ka harida,“- kommenteerib Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Kõik viktoriinis osalenud lapsed, kes saatsid meile viktoriini lahendades oma kontaktandmed, saavad meeneid Politsei- ja Piirivalveametilt ning Päästeametilt.13 võitjat, kes vastasid kõigile küsimustele õigesti, saavad auhindu Mustamäe Linnaosa Valitsuselt. Auhinnaks on kolmikpilet loomaaeda, botaanikaaeda ja loodusmuuseumisse. Aga kuna pilet on trükitud seemnepaberile, siis saab seda – peale kõigi kolme looduskeskuse külastamist – mulda istutada ja sellest sirguvad kaunid põllulilled: meelespead, moonid ja karikakrad!

Palju õnne meie viktoriini 13 võitjatele:
Michael Astapov (11)
Tatjana Dudasova (12)
Ketlyn Erk (7)
Ell Juhani (10)
Laura Adele Kald (7)
Anastasia Kotsura (14)
Alisa Külk (10)
Kristjan-Oliver Sassi (7)
Daniil Sirotin (10)
Marten Särme (14)
Anna Talisainen (10)
Roona Mia Tammur (8)
Robin Tutt (9)

Mustamäe Linnaosa Valitsus tänab kõiki osalejaid ja õnnitleb võitjaid. Auhinnad ja meened saadame teile lähinädalatel postiga koju. Vajadusel võtame ühendust postiaadressi täpsustamiseks.

P.S.Hea mustamäelane, proovi Sinagi, kas Sa oskad vastata mõnele e-lastekaitsepäeva viktoriini küsimusele:

Üle maailma kuulsa Harry Potteri eestkostja näppab ja loeb poisile adresseeritud kirju. Millist ÜRO Lapse õiguste konventsiooni artiklit ta rikub?
a) Artiklit 16, mis sätestab, et „mitte ühegi lapse eraellu, perekonnaellu, kodusse ega kirjavahetusse ei või meelevaldselt ega ebaseaduslikult sekkuda, samuti ei tohi ebaseaduslikult rünnata tema au ja head mainet“
b) Artiklit 16, mis sätestab, et „lapse kirjavahetuse saab alati lugeda ilma lapse nõusolekuta kui ta on alla 18-aastane“

Tuhkatriinu teeb hommikust õhtuni koduseid töid. Kui ÜRO Lapse õiguste konventsioon kehtiks muinasjutus, siis mis õigus oleks rikutud?
a) Õigus puhkusele ja vabale ajale
b) Õigus puhtale elukeskkonnale

Metsas elav laps Mowgli ei valda inimkeelt. Ta on võimeline väljendama inimeste vaatevinklist üksnes segaseid helisid. Kas inimesed, kes tema metsas püüdsid, võivad panna ta lukustatud puuri ning kohelda teda kui looma?
a) Jah, sest ÜRO Lapse õiguste konventsiooni artikli 23 järgi ta on mittetäisväärtuslik
b) Ei, sest vastavalt ÜRO Lapse õiguste konventsiooni artiklile 23 iga vaimse või füüsilise puudega laps peab elama täisväärtuslikku ja rahuldavat elu tingimustes, mis tagavad eneseväärikuse.

Viimati muudetud: 03.06.2020