08.09.2021

Kaasav eelarve ootab ettepanekuid

Tallinn ootab kuni 1. oktoobrini kõigi linlaste ettepanekuid selle kohta, milliseid projekte võiks rahastada linna kaasavast eelarvest 2022. aastal.

Tallinn ootab kuni 1. oktoobrini kõigi linlaste ettepanekuid selle kohta, milliseid projekte võiks rahastada linna kaasavast eelarvest 2022. aastal.

Ideid saab esitada kuues kategoorias: lapsed/noored; linnakeskkond; turvalisus; sport; kultuur / vaba aeg; muu.

Kaasava eelarve  planeeritav kogusumma 2022. aastal on 1 miljon eurot. Linlased saavad endale  meeldivamaid projekte toetada novembris algaval avalikul hääletusel. Esitatud ideede teostatavust hindab eksperdikomisjon ning sõelale jäänud ideed liiguvad edasi tutvustamisele, arutamisele ja seejärel rahvahääletusele. Arvestada tuleb, et kaasava eelarve raha saab kasutada üksnes avaliku kasutuse ja vaba juurdepääsuga objektide jaoks.

Igas linnaosas on taas oodatud ka eelmisel kaasava eelarve hääletusel osalenud projektid, mis ei pälvinud valituks osutumiseks küllalt hääli. Esita oma idee siin!

Möödunud aastal laekus linlastelt enam kui 500 ideed. Kuues linnaosas valiti välja üks ja kahes linnaosas kaks ideed, millest enamik on praeguseks juba ellu viidud või saavad teoks veel enne aasta lõppu. Osa projekte, mis olid mahukad, kuid samuti vajalikud, valmivad järgmisel aastal.

Nõmmel võitis 2021. aasta kaasava eelarve hääletuse Pääsküla ja Harku terviseradade katte rekonstrueerimise projekt, mille esitas Robert Peterson. Ehitusega on kavas alustada septembris. Lisaks radade  korrastamisele paigaldatakse Harku metsa radade äärde kokku 111 uut led tänavavalgustit vanade valgustite asemele, et inimestel oleks tervserajal ohutu ning turvaline liikuda.

Täpsem info kaasava eelarve ideede esitamise ja hindamisprotsessi kohta on leitav veebilehel www.tallinn.ee/kaasaveelarve. (NS)

Uudise rubriigid: