14.05.2018

27. tegus heakorrakuu lõppes edukalt

Tallinna kevadise heakorrakuu jooksul toimus pealinnas kokku ligi 50 talgut. Kohalike inimeste algatusel ning linnaosavalitsuste abiga tehti heakorratöid, korrastati mälestisi ja terviseradu, mitmel pool koristati prügi.

Tallinna heakorrakuu lõpetamisel Politseiaias tunnustati linna tublimaid talgulisi. Iga linnaosa esitas väljapaistvamad talgulised, keda tänati  tänukirja ning sümboolsete meenetega: Tõnis Bramanis, Merle Tõnspoeg, Lembe Levo , Randel-Won Nava, Kristiina Jürman, MTÜ Nõmme Vanameeste Klubi, Karin Veskioja, Merlin Kivisalu, Tallinna Skautide lipkond „Siil“, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Lasnamäe kogudus (EELK Lasnamäe), MTÜ Eesti Juudi Kogukond, Luite Selts.

 

Abilinnapea Züleyxa Izmailova tänab kõiki, kes võtsid vaevaks heakorrakuu raames mõnedel talgutel osaleda või iseseisvalt oma kodulinna korrastasid: „Väga lahe, et nii paljud talgulised kohale tulid ja kaasa aitasid! Motiveeritud ja heade inimestega koos tegutsemine on minu jaoks inspireeriv ja oluline, tuletab meelde, et väga paljud õnneks hoolivad on ümbrusest.“

 

Eesti kõige suuremad talgud, mis olid pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale, toimusid heakorrakuu raames Stroomi rannas. Rannatalgutel „Puhas rand“ ja Euroopa Komisjoni Kesk-Läänemere programmi projekti BLASTIC teavitusüritusel osales ligi 500 inimest. Koristati ära ligi 20 tonni prügi. Täpsemad andmed heakorrakuu tulemustest esitatakse Tallinna Linnavalisusele juuni alguses.

 

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on „Lööme linna läikima!“.

Täpsemat teavet heakorrakuu tegevuste kohta leiab veebiaadressil www.tallinn.ee/heakorrakuu ja vene keeles: www.tallinn.ee/rus/heakorrakuu

 

Lisateave:

projektijuht Stella Shaumyan

Tallinna Keskkonnaamet

Tel 6 404 485

e-post Stella.Shaumyan@tallinnlv.ee

 

 

 

Uudise rubriigid: