22.02.2021

Edelaraudtee juht: samatasandiliste raudteeülekäikude aeg on läbi

Tallinnas Liiva jaama piirkonnas algasid 15. veebruaril 2021 ulatuslikud ehitustööd, et suurendada piirkonnas raudteeohutust. Tööd kestavad kuni selle aasta oktoobri lõpuni.

Ehitustöödega kaasnevad ajutised liikluskorralduslikud muudatused ning keskmisest suurem müratase. Edelaraudtee juhi Rain Kaarjase sõnul tuleks arvestada, et alates Valdeku ülesõidust kuni Viljandi mnt ülesõiduni toimuvad ehitustööd mõjutavad liikumist raudtee piirkonnas. „Seetõttu soovitame raudtee ületamisel varuda rohkem aega ning palume kohalikelt elanikelt mõistvat suhtumist tavalisest suurema ehitusmüra eest, mida võib esineda ka öisel ajal,“ ütles Kaarjas.

Tööde käigus moderniseeritakse jaama liiklusjuhtimissüsteem, paigaldatakse uued foorid,  uuendatakse jaamateed, rekonstrueeritakse Tallinn-Väikse ja Liiva jaama vaheline raudteelõik ning ohutuse huvides tarastatakse raudtee Tallinn-Väiksest kuni Valdeku tänava ristmikuni.

„Kuna peale uute reisirongide soetamist tihendatakse liiklusgraafikut Tallinna-Viljandi lõigul 3-4 rongipaari võrra, siis on taristu uuendamine ja täiendavate ohutusmeetmete kasutuselevõtt suure asustusega alal hädavajalik,“ põhjendas Kaarjas.

Ühtlasi rajatakse tööde käigus Liiva jaama jalakäijate tunnel, et võimaldada raudteed ületada  turvaliselt. Ehitustööde ajal toimub raudtee ületamine mööda ajutist ületuskohta ning on reguleeritud vastavate liikluskorraldusvahenditega. Samaaegselt likvideeritakse Rulli tänava samatasandiline raudteeülekäik, mis on sellisel kujul jalakäijatele ohtlik.

„Kaugem eesmärk on viia kogu raudteeületus Tallinnas eri tasanditele, sest selline lahendus tagab täieliku ohutuse. Veerenni ületuskohas üle-eelmine aasta toimunud traagiline õnnetus oli selgeks signaaliks, et samatasandiliste raudteeülekäikude aeg on läbi. Seda saab lubada vaid kohtades, kus jalakäijatele antakse lähenevast rongist märku mitme tehnilise vahendiga, nagu foorid, tõkkepuu ning helisignaal,“ selgitas Edelaraudtee juht.

Raudtee-ehitustöid teostab Liiva jaamas OÜ Go Track, raudteetunnel valmib Edelaraudtee ning Tallinna Keskkonna- ja kommunaalameti ning SA Eesti Terviserajad koostööna  Nõmme terviseradade projekti raames. Kergliiklustunneli rajamise lepinguline tähtaeg on oktoober 2021.  

Foto: Visualhunt.com

Uudise rubriigid: