09.09.2021

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2021

September on Tallinnas keskkonnasõbraliku liikumise kuu. 20. aastat järjest korraldatava EUROOPALIIKUVUSNÄDALA ja 10. aastat korraldatava kampaania koondub sel aastal ühise moto alla „Jalgsi ja rattaga liikudes hoiad tervist ja keskkonda!“.

 Kampaania üldine eesmärk on pöörata suuremat tähelepanu elanikkonna tervisele, mille nurgakivideks on füüsilisele aktiivsus ja ümbritsev keskkond. Keskkonnasõbralikud liikumisviisid nagu liikumine jalgsi, rattaga või ühistranspordiga on üks suurepärane võimalus igapäevase füüsilise aktiivsuse tõstmise viise. Lisaks sellele toimuvad kampaania käigus erinevad ringkäigud, õpitoad õppeaedadesse, näitusekülastused ja kogukonnapõhised välitreeningud kogukonnaaedades.

8. – 29.septembrini toimuvate õppeaedade ringkäikude ja õpitubade eesmärk on täiendada teadmisi keskkonnahariduses, looduspärases aiapidamises, aiaplaanide koostamisel ja projekti kirjutamisel ning hiljem juhtimisel. Oma teadmiseid ja oskuseid antud teemadel jagavad Keskkonnaministeeriumi juhtivspetsialist Mairi Enok, Eesti Vabaõhumuuseumi teadur ja aiandusteema kuraator Anneli Banner ning aianduseriala õppejõud ja kutseõpetaja Heli Molok. 29.septembril Tallinna Heleni kooli õppeajas (Ehte 7) toimub projektijuhtimise õpituba pakub hea võimaluse tutvuda juba kirjutatud rahataotlustega ning viia ennast paremini kurssi õppeaia projekti olemusega. Järgmine õppeaia projektide taotluste voor on 15. veebruaril 2022.

16. – 23. septembrini toimuvad Aliis Sarapiku juhendamisel tasuta välitreeningud erinevate linnaosade kogukonnaaedades. Välitreeningud annavad suurepärase võimaluse turgutada oma tervist ja külastada Tallinna armsaid kogukonnaaedu!

Tasuta välitreeningud kogukonnaedades:
N, 16. september, kell 18-20, Pääsküla aed (Liipri 8, Nõmme)

R, 17. september, kell 18.20, Padriku linnaaed (Padriku 10, Padriku lasteaia kõrval üle künka, Pirita

L, 18. september, kell 10-12, Kännukuke aed (Vilde tee 72, Mustamäe)

P, 19. september, kell 10-12, Väike-Õismäe aed (Järveotsa 2a, Haabersti)

E, 20. september, kell 18-20, Pelguaed (Ehte 40, Põhja-Tallinn)
T, 21. september, kell 18-20, Krameri aed (Keemia 41, Kristiine)

K, 22. september, kell 18-20, Aafrika aed (Püssirohu 5, Kesklinn)

N, 23. september, kell 18-20, Pae aed (Pae 19, Lasnamäe)

Registreerimis- ja lisainfo septembrikuu jooksul toimuvatest üritustest leiate - https://www.tallinn.ee/est/keskkond/liikumiskuu.

Uudise rubriigid: