24.11.2018

Kodanikupäeval jagab Nõmmel helkureid Nikolai von Glehn

Esmaspäeval, 26.novembril tähistatakse kodanikupäeva, mille raames toimub politsei ja maanteeameti eestvedamisel üle-eestiline ennetusüritus „Helkuriga Sõbraks“. Nõmme linnaosa valitsus avab sel puhul Nõmme kultuurikeskuse ees (Turu plats 2) helkuritelgi.

Nõmme helkuritelgist on võimalik esmaspäeval kella 16-19ni saada helkur Nõmme rajajalt Nikolai von Glehnilt, samuti pakutakse seal sooja glögi ja kommi. Järve Keskuse juurest algab aga kell 18 helkurikõnd, mille eel räägivad abipolitseinikud helkuri vajalikkusest ja korrektsest kandmisest. Seejärel liigutakse mööda Pärnu maanteed Nõmme keskuse poole. Kõnni jooksul jagatakse helkureid kõigile, kel seda mingil põhjusel ei ole. Helkurikõnni lõpus ehitakse Nõmme ema pargis helkuripuu.

„Kodanikupäeval soovime rõhutada helkuri kandmise olulisust, sest õhtud on muutumas järjest pimedamaks ja Nõmmel ringi liikudes on tihti näha, et paljud inimesed ei ole teinud ennast autojuhtidele nähtavaks. Soovime kõigile südamele panna, et liiklusturvalisus saab alguse igaühe panusest,“ lausus Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Nõmme noorsoopolitseiniku Karin Kirsti sõnul soovitakse ennetusüritusega tõsta liiklusturvalisust ning selleks kaasatakse aktiivseid kodanikke. Liiklusseaduse järgi on jalakäijal kohustus pimedal ajal või halva nähtuse korral kanda helkurit või muud valgusallikat.

Rohkem infot helkurikõnni ja kogunemispaikade kohta leiab www.facebook.com/events/536890590072339/.

Nõmme helkurikõndi ja helkuritelki toetavad helkuritega Nõmme linnaosa valitsus, politsei- ja piirivalveamet, maanteeamet, munitsipaalpolitsei, Comarket, Innove, Coop, Myfitness, Circle K, Salva kindlustus, Tallinna lennujaam, Tallink, Pro Plan.

Uudise rubriigid: