25.11.2019

Kodanikupäeval jagab Nõmmel taas helkureid Nikolai von Glehn

Homme, 26. novembril tähistatakse kodanikupäeva, mille puhul avab Nõmme linnaosa valitsus Nõmme kultuurikeskuse ees helkurtelgi.

Nõmme helkurtelgist on sarnaselt eelmisele aastale võimalik saada endale väike elupäästja Nõmme rajajalt Nikolai von Glehnilt. Lisaks tunnustatakse helkurikandjaid sooja joogi ja kommidega. Telk on avatud 26. novembril kella 16-18ni.

„Kodanikupäeval pöörame tähelepanu iga inimese olulisusele ja samal ajal ka rõhutame, et ohutuks liikumiseks on pimedal ajal helkur elulise tähtsusega. Nõmmel on viimastel aastatel helkuripuude ehtimine ja helkurite jagamine saanud traditsiooniks ja loodame, et igal aastal on järjest rohkem neid inimesi, kes ennast ja oma lähedasi sügise saabudes nähtavaks teevad,“ rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Kodanikupäeva raames toimub politsei ja maanteeameti eestvedamisel juba mitmendat aastat ka üle-eestiline ennetusüritus „Helkuriga Sõbraks“, mille käigus saab iga piirkonna elanik anda panuse kodukandi elanike nähtavaks tegemisel. Helkurkõndide kohta Tallinnas ja Harjumaal leiab täpsema info siit: www.facebook.com/events/2810764215608492/

Liiklusseaduse järgi on jalakäijal kohustus pimedal ajal või halva nähtuse korral kanda helkurit või muud valgusallikat.

Uudise rubriigid: