03.03.2021

Koroona tõttu lükkub tasuta õigusabi Nõmmel edasi

Nõmme linnaosa valitsuse saalis 4. märtsil toimuva pidanud Õigusapteegi nõustamine lükkub Covid-19 piirangute tõttu edasi. Uus nõustamisaeg on lükkub juuni või juuli kuusse, teatas Eesti Juristide Liit.

„Lähtudes välja kuulutatud piirangutest olime sunnitud tasuta õigusabi päeva veel kord edasi lükkama, nüüd juba suveaega. Jälgisime nakatumiste näitajaid ja otsustame, et aprillis ei ole võimalik õigusabi päeva korraldada,“ vahendas Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis otsust. „Samas tuletan meelde, et Nõmme linnaosa elanike õigusalast nõustamist teostab ka linnaosa jurist. Koroonapiirangute ajal on nõustamine küll ainult eelregistreerimisega aga lihtsamad küsimused saab lahendada kirjalikult meili teel.“

Nõmme linnaosa valitsuses (Valdeku 13) on juristi nõustamine ainult eelregistreerimisega tel 645 7349 või e-postiga: jekaterina.parna@tallinnlv.ee.

Lisaks pakub Tallinna Korteriühistute Teabekeskus ka sel aastal tasuta nõustamist korteriühistute esindajatele ja korteromanikele nii eesti kui ka vene keeles. Nõustamine toimub telefoni teel  ja eelregistreerimine on argipäeviti 9-17, telefonil 6871 223.

Suvel toimuval teabepäeval annab Õigusapteek nõu: perekonnaõiguse, elatisrahade nõuete, pärimisõiguse, notaritoimingute, töölepingu seaduse, töövaidluste lahendamise, korteriühistute problemaatika/ kaebused KÜ tegevuse peale, tarbijakaitse probleemid ja vaidlused, maksuõiguse, kohtusse pöördumise, kohalike omavalitsuse ja riigiasutusega suhtlemise ja dokumentide vormistamise, lepingu- ja võlaõiguse alal.

Nõustajatena on registreerunud:

  • Kai Amos, vandeadvokaat-kohtusse pöördumine, lepinguõigus, töölepingu seadus, tarbijakaitse;
  • Vitali Denikin, jurist - lepinguõigus, perekonnaõigus;
  • Urmas Mardi- korteriühistute liidu õigusnõunik – korteriühistute vaidlused ja nõuded;
  • Eve Põtter- notar, notaritoimingud, pärimismenetlus, asjaõigus;
  • Diana Verš- notari kandidaat- notaritoimingud, pärimisõigus;
  • Heli Põder-  õigusnõunik- perekonnaõigus, töölepingu seadus, töövaidlused;
  • Külli Kaldvee- jurist- kohaliku omavalitsuse vaidlused, kohtusse pöördumine;
  • Risto Sepp- kohtutäitur- kohtutäituri õigused, toimingud ja vaidlused;

Nõustamisele on oodatud kõik abivajajad ning tagatud on nii eesti kui venekeelne tasuta õigusalane nõustamine. Kliente teenindatakse elavas järjekorras ning eelnev registreerimine ei ole vajalik. Rohkem infot: www.juristideliit.ee
või telefonil 6313002, 6314466.

Foto on illustratiivne, autor: Jonas Tana on VisualHunt.com / CC BY-NC-ND

Uudise rubriigid: