24.01.2022

Nõmme eakate kool alustas uut aastat toitumise teemal

Reedel, 21. jaanuaril kell 12 toimus Nõmme maja aulas, Valdeku 13, selle aasta esimene eakate loeng “Söö hästi, siis tunned end hästi!”. Kasulikke nõuandeid toitumisest jagas toitumisteadlane Raivo Vokk.

Nõmme linnaosa vanema Lauri Paeveeri sõnul on eakate kooli teemad alati väga elulised ning huvitavad. „Toidulaua mitmekülgsus ja toiduainete kogused on kindlasti teema, mille juurde inimene erinevatel eluetappidel üha uuesti tuleb. Olgu selleks põhjuseks ülekaal, vanus või tervis. Toitumise osatähtsust elukvaliteedi juures ei tasuks kunagi alahinnata,“ selgitas Paeveer.

Raivo Vokk on toitumisteadlane ja Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor. Ta on toitumisalaste teadustööde ja raamatute autor ning magistri- ja doktoritööde juhendaja. Ülikoolis õppis Raivo Vokk inimese füsioloogiks ja biokeemikuks ning tal on teaduskraad mikrobioloogias. Toitumissoovitusi on ta jaganud koolitustel, raadio- ja telesaadetes ning ajalehtedes-ajakirjades.

Järgmine eakate loeng toimub 11. veebruaril kell 12. Siis on teemaks “Seekord oli õnn meiega” ning lektoriks kunstnik ja poliitik Heinz Valk.

Palume kõikidel külastajatel esitada COVID tõend.

Rohkem infot Nõmme eakate päevakeskuse kohta leiate www.nomme.ee.

Uudise rubriigid: