13.03.2019

Nõmme eakate tervisepäeval räägitakse toitumisest ja tuleohutusest

Reedel, 15. märtsil toimub Nõmme Majas (Valdeku 13) traditsiooniline eakate tervisepäev. Tervisepäev algab 9.45 ja kestab kuni kella 14ni.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul korraldatakse kevadist eakate tervisepäeva juba viiendat aastat. „Huvi on iga aastaga järjest suurenenud. Ürituse eesmärk on pöörata rohkem tähelepanu oma tervisele, olla teadlik riskidest ja ennetada haigusi,“ lausus linnaosavanem.

Tervisepäeval teevad Nõmme tervisekeskuse pereõed ja Benu apteegi proviisorid tasuta tervisemõõtmisi: saab mõõta vererõhku, kehamassiindeksit, veresuhkrut ja kolesterooli, samuti pakuvad pereõed konsultatsiooni lihtsamate tervisemurede lahendamiseks. Oma tegevust tutvustab Nõmme eakate nõukogu, keha saab kinnitada tervislike ja maitsvate snäkkidega, müügil on Peipsiveere salvid ja raviteed ning Nenaly Trade’i uus nahahooldussari ja ingveritooted.

Keskpäeval algab tervisliku toitumise loeng „Kuidas küpses eas toitumisega tervist toetada?“, mille peab toitumisnõustaja ja koolitaja Eva-Liisa Kaaristo. Päeva lõpetab Nõmme päästekomando loeng tuleohutusest ja turvalisusest.

AJAKAVA:

9.45 tervisepäeva avamine;
10.00 hommikuvõimlemine;
10.00–12.00 pereõdede ja Benu apteegi mõõtmised: kolesterool ja veresuhkur, vererõhk, kehamassiindeks, konsultatsioonid;
11.00–11.30 eakate nõukogu tegevuse tutvustus;
12.00–13.00 toitumiskoolitus „Kuidas küpses eas toitumisega tervist toetada?“ – lektor Eva-Liisa Kaaristo;
13.00–13.45 päästekomando loeng tuleohutusest, Nikita Groznov.

Osalemine on tasuta, vajalik on registreerimine e-kirja teel janika.kleemann@tallinnlv.ee või telefonil 645 7338.

Uudise rubriigid: