01.07.2020

Nõmme linnaosa täitub suvelilledega

Nõmme linnaosa valitsuse tellimusel istutab OÜ HKP Nõmme linnaosa territooriumil asuvasse 43 suurde betoonvaasi mitmeid eriilmelisi suvelilli, mis vahetavad välja aprillis istutatud võõrasemataimed.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ütles, et kui kevadel rõõmustasid linnakodanikke värvilised võõrasemad, siin nüüd on aeg suvelilledel särada. „Suvelilled istutatakse suure läbimõõdulistesse betoonist vaasidesse Nõmme keskuses, Vabaduse pst - Männiku ristmikul, Järve Selveri juures, Hiiu -Vabaduse pst ristmikul, Pärnu mnt - Vabaduse pst ristmikul, Männiku tee lõpus busside lõpp-peatuse juures, Nõmme muuseumi juures, Viljandi mnt - Valdeku ristmikul ja Rohula ringil. Kokku on kasutuses 43 betoonvaasi,“ rääkis Šillis. „Kindlasti tasub nõmmekatel ja linnaosa külalistel neid lilli ka lähemalt vaadelda, sest mitme tuttava taimesordi nagu pelargoon või daalia kõrval leiab lilleklompidest ka vähemtuntud põnevaid lilletaimi nagu näiteks kard-hõbepael, tiiviklill, lobeelia, roomav metsvits, õhuline piimalill või ka ilubataat,“ lisas linnaosavanem.

Lilleilu jagub kindlasti oktoobri keskpaigani, misjärel betoonvaasid teisaldatakse, et need ei segaks teede talihooldustöid.

Uudise rubriigid: