30.01.2020

Nõmme linnaosa valitsus ja Rahumäe põhikool osalevad digikoristuspäeval

Homme, 31. jaanuaril toimub Telia poolt ellu kutsutud digitaalne koristuspäev, millest võtavad 115 registreeritud ettevõtte ja asutuse seas osa ka Nõmme linnaosa valitsus ja Tallinna Rahumäe põhikool.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on tänapäeva nutiseadmete maailmas oluline ja iseenesest mõistetav, et seal valitseks selgus ja kord. „Nii nagu koristame oma töölauda ja -tuba, nii võiksid arvutiga töötajad vähemalt korra kuus puhastada ka nutiseadmetest ebaolulist infot,“ ütles Šillis. „Aasta alguses on linna teenistujad rohkem tähelepanu pööramas ka küberturvalisusele. Arvutiga töötajad läbivad teadlikkuse tõstmiseks e-kursuse küberohtudest, mis samuti aitab digimaailmas rohkem end turvalisemalt tunda,“ lisas linnaosavanem.

Aja jooksul sigineb masinatesse erinevaid kasutuid programme, dokumente ning palju muud mittevajalikku. Selle tulemusena muutub arvuti kasutamine tülikamaks ning ka vajalike asjade leidmine võtab rohkem aega. Digitaalse koristuspäeva eesmärk on teha korda oma digielu ning kustutada seadmetest (sülearvutist, tahvlist, nutitelefonist jms) kogu mittevajalik info, mis on ajaga muutunud digitaalseks prügiks ja müraks.

Rohkem infot ettevõtmise kohta: https://koristuspaev.digitark.ee/

Uudise rubriigid: