30.06.2020

Nõmmel algas malevasuvi

Nõmmel alustas malevasuve 15 töökat noort koos kahe juhendajaga. Esimene malevavahetus kestab 29. juunist 10. juulini. Tavaks on kujunenud, et ühe korrastatava objekti saavad noored ka ise koostöös valida. Praktika on näidanud, et sellised alad püsivad ka pikemat aega korras.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ütles, et Nõmmel on saanud traditsiooniks, et suve jooksul aitavad heakorratöödel kaasa ka Nõmme noored. „Käesoleval aastal töötab Nõmmel kaks malevarühma. Esimene rühm alustas eile ning teine rühm alustab 20. juulil. Nõmme noored näevad lähedalt, milliste probleemidega tuleb silmitsi seista Nõmme heakorrastamisel ning kuidas neid lahendada saab,“ rääkis linnaosavanem. „Maleva esimese vahetuse tööplaanis on näiteks prahi koristamine Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealalt. Pääsküla raba laudteede äärest ja Ilmarise rulapargi ümbrusest lõigatakse võsa ja koristatakse prahti, samuti toimub Vääna tänava kirsside ja iluõunapuude niitmise piirete valmistamine, rohimine ja ala korrastamine. Prahist koristatakse ka Raudtee tänava perv, lõigatakse teede äärset võsa Võidu pargis ning puhastatakse Kitsarööpa tee kergliiklustee prügikastid grafitist,“ loetles Šillis.

Malevlaste tööpäev algab kell 9 hommikul ning lõppeb 13, ehk et päevas töötavad noored neli tundi. Tööpäeva lõpus süüakse koos lõunat ning jätkatakse seltskondlike tegevustega. 

13–19aastastele aktiivsetele ja töökatele Tallinna koolinoortele oli valikus suveks üle 40 rühma nii Tallinnas kui ka mujal Eestis, mis teeb kokku umbes 800 malevakohta. Registreerimine rühmadesse käis kiiruse põhimõttel. Teine malevavahetus toimub Nõmmel 20.-31. juulini. Kohad on komplekteeritud.

Uudise rubriigid: