18.05.2022

Nõmmel vastasid spetsialistid vanade majade taastamist puudutavatele küsimustele

Nõmme linnaosa valitsus korraldas 17. avaliku arutelu vanade majade renoveerimise ja rekonstrueerimise teemal.

Nõmme linnaosa vanema Lauri Paeveeri sõnul takerduvad Nõmme inimesed vanade majade renoveerimisel tihti bürokraatlikku kadalippu. „Otsustasime linnaosavalitsuses, et kogume kokku inimestele peamist peavalu tekitavad küsimused ning otsime neile ühiselt vastuseid,“ rääkis linnaosavanem.

„Vanade majade restaureerimise juures on ühtpidi kindlasti väga oluline osa esteetilisel poolel, kuid sama tähis on ka nende säilitamine autentsel kujul. Näiteks vana aken toetab kogu maja konstruktsiooni ning see on maja väljakujunenud mikrokliima osa. Uued lahendused seevastu võivad, aga maja mikrokliimat tervikuna rikkuda. Seetõttu ma julgustan alati miljöö- ja muinsuskaitsespetsialistidega nendes küsimustes nõu pidama,“ rääkis abilinnapea Madle Lippus.

Vanade majade renoveerimise ja rekonstrueerimise teemat kommenteerisid Tallinna abilinnapea Madle Lippus ning Tallinna Linnaplaneerimise Ameti spetsialistid Kai Nõva, Sabina Kauksi ja Kirsi-Merilin Luik. Ühiselt vaadati antud teemavaldkonna erinevaid näiteid. Selgitati linna poolseid ootuseid nii miljööväärtuslike kui muinsuskaitse all olevate majade puhul. Vastuse said ka mitmed varasemalt linnaosavalitsusele laekunud nõmmelaste probleemidele seoses renoveerimis- ja rekonstrueerimistöödega.

Avalik arutelu toimus 17. mail kell 18.00-19.30 Nõmme linnaosa valitsuse aulas, Valdeku 13.

Avalikul arutelul näidatud esitlusmaterjalidega saab tutvuda SIIT.

Uudise rubriigid: