14.06.2019

Pääsküla rabas korrastati laudteid

Sel nädalal lõppesid Pääsküla raba õpperajal korrastustööd, mille käigus parandati purdeid ja laudteid.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis rääkis, et mai viimastel päevadel informeeris Nõmme rattaklubi linnaosavalitsust ühest katkisest sillast ja murdunud laudadest raja Kraavi tänava poolses osas. „Vaatasime seejärel laudteede ja sildade olukorra kogu õpperaja ulatuses üle ning parandasime katkised kohad, et seal liikumine ohutu oleks,“ lausus linnaosavanem. Šillise sõnul asendati laudteel kuues kohas mädanenud lauad uutega, ühel purdel vahetati alustala ning teisel parandati käsipuu, samuti korrastati mitut infotahvlit ja suunaviita.

Kohaliku kaitse all oleva Pääsküla raba ja seda ümbritsevate metsade näol on tegemist Tallinna ühe suurima tervikliku rohealaga, mida iseloomustab maastikuline mitmekesisus ja suur liigirikkus ning sellest tulenevalt suur keskkonnakaitseline ja keskkonnahariduslik väärtus.

Pääsküla raba loodusõpperada on nelja kilomeetri pikkune, millest on 2,4 kilomeetri ulatuses laudteid, mitmeid purdeid ja platvorme, samuti infotahvlid ning ligi kümne meetri kõrgune torn. Õpperaja äärde paigutatud infotahvlid tutvustavad raba geoloogilist arengut ja ajalugu, ülevaate saab mudase põhjaga veekogus esinevatest veetaimedest, -lindudest ja -putukatest, aga ka olulisematest rabataimedest ja marjadest.

Nõmme linnaosa valitsuse rajatud õpperada valmis 2009. aastal ning see on muutunud elanike seas väga populaarseks vaba aja veetmise kohaks.

Uudise rubriigid: