24.05.2021

QR-koodiga leitav interaktiivne kaart aitab Nõmmel uus paiku ja võimalusi avastada

Nõmme linnaosa huvitavad paigad said märgitud veebikaardile, mis on üles leitav QR-koodiga. Nüüd saavad huvilised kiirelt üles leida sobiv asukoha sportimiseks, mänguväljaku lapsele või näha seda, kus asuvad Nõmme vaatamisväärsused.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis tõdes, et Nõmme on linnaosade pindala suurusest Tallinnas teisel kohal. „Meist suurema pindalaga on ainult Kesklinn. Kuna ruumi on meil palju, siis huvitavaid kohti, mänguväljakuid ja sportimisvõimalusi samuti jagub. Samas areneb linnaosa kiiresti, lisanduvad juurde välijõusaalid, uuendatakse mänguväljakute atraktsioone. Selleks, et hoida end kursis Nõmme linnaosa külastamist väärt objektidega koostasime interaktiivse kaardi,“ rääkis Šillis. „Selleks et kaart oleks veelgi kasutajasõbralikum, lisame jooksvalt objektidele fotosid juurde. Nii näevad uudistajad kuidas objekt lives välja näeb.“

Hetkel on kaardil neli kihti:

1. Nõmme. Sellel kihil näeb Nõmme huvitavate paikade, parkide ja vaatamisväärsuste asukohti.

2. Nõmme sportimisvõimalused. Valige aadress ja meelepärane tegevus (male, võrkpall, jõuväljak jne) ja minge tugevdama keha või meelt. Male näiteks arendab ka kujutlusvõimet.

3. Nõmme vaba aeg. Hetkel kehtivad pandeemiast tingitud piirangud, kuid vaatamata sellele, leiame võimalusi, kuidas noorte- ja eakate aega erinevate tegevustega sisustada. Antud kihil näeb, kus asub laste-, noorte-, ja eakate keskused koos linkidega ja kust saab lisainfot nende tegevuste kohta. Kas teadsid, et meil tegutseb virtuaalne eakate keskus?

4. Nõmme linnaosa avalikud mänguväljakud. Info selleks, et ei peaks väljaku otsimiseks asjatult kulutama väärtusliku aega vaid kasutama seda mängimiseks ja maailma avastamiseks.

Kui QR-koodiga ei saa kaardile ligi, saab kasutada tavalinki: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=16VPi3U9fkYgddmM5FB0wTqpZ-tflTFvA&ll=59.39235540000001%2C24.693470970581032&z=13 

Uudise rubriigid: