16.05.2018

KIIBI VÕI KAOTA! Kutsume loomaomanikke oma lemmikuid kiipima ja registreerima

Hind Tallinnas registreeritud loomaomanikele vaid 5 eurot, teistele 10 eurot. Arveldamine ainult sularahas! Kohapeal ka kiibi registreerimine. Kaasa looma pass (saab ka kohapealt) ja omaniku dokument. Koerad tuua kiipima jalutusrihma otsas ja vajadusel suukorviga ning kassid põgenemiskindlas transpordivahendis (puur või kott). Ilma rihmata põues toodud loomi ei teenindata! Kiipimiskampaania viivad läbi Varjupaikade MTÜ ja Tallinna Keskkonnaamet. Lisainfo: Triinu Maandi 616 4004, Triinu.Maandi@tallinnlv.ee.

KOKKU 12 SOODUSHINNAGA KIIPIMISAKTSIOONI ÜLE LINNA!

Koerte ja kasside kiipimise-registreerimise väliaktsioonid toimuvad:

 • 5. MAIL KELL 11-15 STROOMI RANNATALGUTEL, Supelranna bussipeatuse juures, Pelguranna tn 53 vastas
 • 12. MAIL KELL 11-15 HEAKORRAKUU LÕPUÜRITUSEL Politseiaia koerte väljaku kõrval, J.Kunderi tn 4 vastas
 • 19. MAIL KELL 11-15 BALTI JAAMA TURU TAGA Telliskivi trammipeatuse kõrval, Kopli tn 16 vastas
 • 20. MAIL KELL 11-15 LASNAMÄEL PAE TURU EES Uus-Pae bussipeatuse kõrval, Pae tn 64 ees
 • 26. MAIL KELL 11-15 KRISTIINE KEVADLAADAL, Löwenruh trollipeatuse taga parklas, Mustamäe tee 24 vastas
 • 26. MAIL KELL 12-16 HAABERSTI KEVADLAADAL, Õismäe tiigi pargi koerte väljaku kõrval, Õismäe tee 24 taga
 • 27. MAIL KELL 12-15 MUSTAMÄEL MÄNNI PARGIS Männi kohviku juures Keskuse trollipeatuses, Keskuse tn 5a
 • 27. MAIL KELL 11-15 NÕMME TURU PARKLAS, Turu plats 6
 • 2. JUUNIL KELL 11-15 TALLINNA TEENINDUSKOOLI HOOVIS, Majaka ja Lasnamäe tänava ristmiku juures, Majaka tn 2
 • 9. JUUNIL KELL 12-15 „KÄPAKÄIGU“ RAAMES Pirita velodroomi ees, Rummu tee 3
 • 10. JUUNIL KELL 11-15 MUSTAMÄEL SZOLNOKI BUSSIPEATUSE TAGA, E.Vilde tee 92 maja taga
 • 16. JUUNIL KELL 11-15 KESKTURU VÄRAVAS, Lastekodu tn 14 ees

Soodushinnaga saab kiipida ka järgmistes loomakliinikutes:

ELIIT LOOMAKLIINIKUTES:

 • Sikupilli 3, Tallinn
 • Pärnamäe tee 4a, Laiaküla, Viimsi vald

Kiipimise hind on 7,50 eurot. Info: www.eliitloomakliinik.ee, tel: 509 6417.

 • TATARI LOOMAKLIINIKUS, Tatari 3, Tallinn. Kiipimise hind on 14 eurot. Info: www.tatari.ee, tel: 646 7084. Kampaania raames ei tehta loomale läbivaatust ega vastata looma tervisliku seisundiga seotud küsimustele! Täiendava tervisekontrolli puhul rakendub visiiditasu 20 eurot. Kampaania soodushinnale ei rakendu enam kliendikaardisoodustus -5%. Loomi kiibitakse ja registreeritakse kliiniku lahtiolekuaegadel (E-R 10-18). Eelnev registreerimine pole vajalik, teenindatakse elavas järjekorras.
 • MIKI LOOMAKLIINIKUS, J. Kunderi 37, Tallinn. Kiipimise hind on 15 eurot. Info: www.miki.ee, tel: 633 3398.

Kõik Tallinnas peetavad koerad ja kassid tuleb lasta veterinaaril mikrokiibiga märgistada! Kõik kiibid tuleb registreerida Tallinna Lemmikloomaregistrisse portaali taotlen.tallinn.ee või www.llr.ee/E-teenindus kaudu. Kõik loomaomanikud võiksid kontrollida, kas nende loom on registreeritud või mitte! Selleks tuleb kiibi number sisestada päringusse: www.llr.ee/Looma-otsing. Tõuloomade aretajad ei registreeri kutsikate ja kassipoegade kiipe omavalitsuste lemmikloomaregistritesse, seda peab tegema looma omanik! Vastasel korral ei ole kiibist mingit kasu, kuna looma pole võimalik seostada looma omanikuga. Kiip ise ei kanna mingeid andmeid peale kiibinumbri. Kiipimisaktsioonidel saab lasta kiibi olemasolu või registreeringut kontrollida.

Leitud looma kiipi kontrollib juba leidmiskohal Tallinna loomade varjupaiga töötaja ning kui kiip on registreeritud, võetakse loomaomanikuga ühendust leidmiskohal. Seetõttu ei viidagi paljusid kiibitud ja registreeritud loomi Paljassaare varjupaika, vaid antakse omanikule üle leidmiskohal. Kui kiip või registreering puudub, viiakse loom Tallinna loomade varjupaika aadressil Paljassaare tee 85. Infot loomade kohta saab telefonil 514 1431 ja veebilehelt http://www.varjupaik.ee/varjupaigad/tallinna-loomade-varjupaik(vasakpoolsest menüüst). Ööpäevaringselt töötava infotelefoni 514 1431 kaudu saab edastada ka teateid hulkuvate ja omaniketa loomade kohta.

Loomaomanikul on kohustus lasta oma lemmik marutaudi vastu vaktsineerida, kiipida ja registreerida ning looma järelevalveta välja mitte lubada! Soovimatute järglaste ennetamiseks ning linna heakorra huvides soovitame lasta lemmikud steriliseerida-kastreerida. Loomaomanik vastutab oma looma järglaste eest ning on kohustatud likvideerima kõik oma looma tegutsemisjäljed (väljaheited, karvatuustid, kaevatud augud, rikutud haljastus, reostatud trepikojad jne). 

Uudise rubriigid: