05.06.2018

Suure tuleohuga tuleb arvestada ka linnametsades

Päästeamet andis täna teada, et tuleohu indeks on kõikjal üle Eesti tõusnud. Suur tuleoht on ka Nõmme, aga teiste Tallinna linnaosade metsaparkides ja metsades.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on oht metsatulekahjudeks Tallinnas olemas. „Nõmmel on metsatulekahjudega reaalseid kogemusi, kui 2002. aastal põles ligi sada hektarit Pääsküla raba ning tulekahju jõudis üsna Hiiu elamuraajooni lähistele. Kahjuks võib näha nii Pääsküla ja Harku rabametsas kui Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealal vastutustundetu tuletegemise jälgi. Nädalavahetusel andis meile elanik teada Nõmme keskuse silla lähedal olnud lõkkeasemest ning selle kõrval kasvavatest söestunud mändidest. Õnneks sel korral suuremat põlengut ei järgnenud,“ lausus linnaosavanem.

Palume kõikidel Pääsküla ja Harku raba ning Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala külastajatel Päästeameti piirangutega arvestada. Suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas.

Uudise rubriigid: