18.10.2019

Tallinna Muusikakool kutsub oma uue bigbändi esimesele esinemisele festivali „iduEDU“ huvirallil

25. oktoobril kell 12 Tallinna Reaalkooli staadionil avatavas moodsa õppimise festivali „iduEDU 2019“ huvitelgis astub esimest korda avalikkuse ette Tallinna Muusikakooli vastloodud bigbänd.

Tallinna Muusikakooli bigbändi dirigendi Ott Kase sõnul loodi koosseis kooli 75. juubeliks. „Tulime esimest korda kokku tänavu sügisel, bändi kuulub meil 17 noort muusikut vanuses 13–16 aastat,“ rääkis dirigent. „Oleme teinud kõvasti tööd ning aeg on tulla kooli seinte vahelt välja ja saada esinemiskogemus laiema publiku ees. Huviralli on selleks suurepärane võimalus, sest sealne õhkkond peaks uue tutvustamist igati soosima. Loodame, et ka kuulajad naudivad meie loodud kõlapilte jazzmuusikast.“

Huvitelgis ei piirduta siiski vaid ühe koosseisu etteastega. Telgis toimuval huvirallil pakub tegevusi kokku kümme huvikooli. Seal näeb uusi nutilahendusi, pakutakse tugiteenuseid koolidele ja õpilasfirmad innustavad ettevõtlikkusele.

Festivali näitusealal ehk huvitelgis on teadust ja teatrit, esitletakse digivihikuid, robootika- ja programmeerimise vahendeid, õpetajate motiveerimise keskkonda ja teisi koolis ning hariduselus laiemalt vajalike teenuseid ja oskusi. Tallinna munitsipaalhuvikoolid on ette valmistanud huviralli, kus nad tutvustavad ühiselt oma õppetööd. Ka festivalilava kava koostati nii, et huvikoolides pakutavad võimalused hästi näha ja kuulda oleksid.

Huvitelgis pakuvad tegevusi ja etteasteid peale Tallinna Muusikakooli ka Lasnamäe Muusikakool, Mustamäe Laste Loomingu Maja, Nõmme Muusikakool, Tallinna Huvikeskus Kullo, Tallinna Kanutiaia Huvikool, Tallinna Kopli Noortemaja, Tallinna Kunstikool, Tallinna Nõmme Huvikool ja Tallinna Tondiraba Huvikool. Et ralli oleks tõesti ratastel, toob Tondiraba huvikool kaasa ka neljarattalised sõidukid. Aktiivsemaid „rallitajaid“ ootavad ahvatlevad auhinnad. Ralli „lõpupauk“ tuleb Energia Avastuskeskuselt.

Traditsiooniks saanud moodsa õppimise festivalil „iduEDU“ on avatud kokku 60 eriilmelist töötuba. Rohkem infot leiab festivali kodulehelt, kus saab ka töötubadesse registreeruda.

Festival on osalejatele tasuta, oodatud on lapsed, õpetajad, lastevanemad ja kõik teised huvilised.

Festivali korraldavad Tallinna Haridusamet, HITSA, Tallinna Ülikool, eKool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Junior Achievement Eesti, Startup Estonia, In Nomine ja Tallinna huvikoolid.

Vaata ja kuula, kuidas bigbänd harjutab:

 Lisainfo:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
+ 372 6404503, +372 5272668
Rainer.rannala@tallinnlv.ee

   

Uudise rubriigid: