04.06.2021

Täna, 29 aastat tagasi sai Nõmme linnaosa staatuse

„Tänane päev on meile kahekordselt pidulik ja tähendusrikas. Esiteks tähistame sinimustvalge lipu 137. aastapäeva ja teisalt, 29. aastat tagasi sai Nõmme linnaosa staatuse,“ rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

„Tähistame kodudes ühiselt Eesti lipu päeva ja Nõmme linnaosa loomist, mis on aidanud meil jätkusuutlikult kujundada ja säilitada ühte omanäolisemat piirkonda Tallinnas. Linnaosa staatus on liitnud ühtseks meie asumid ja piirkonnad, siin elavad inimesed hindavat rohelust, männimetsa ja rahulikku elustiili. Võib öelda, et inimesed on valinud oma kodupaiga nende märksõnade järgi,“ tõi linnaosa vanem välja olulisi punkte nõmmekate jaoks. „Ka näitavad viimased rahulolu-uuringud, et nõmmekad hindavad oma elukeskkonda väga kõrgelt - nende rahulolu protsent on üks suurimaid tallinlaste hulgast.“ 

„Jätkame rohelist elukeskkonda väärtustavat suunda ka tulevikus. Üheks prioriteediks on jalgrattateede väljaehitamine Nõmme erinevate asumite vahe, mis aitab inimestel rattaga ohutult ja mugavalt liigelda. Suve lõpul valmiv tunnel Männiku tee alt on just üks sellistest lahendustest, mida oleme pikalt oodanud,“ toonitas Šillis.

Uudise rubriigid: