16.09.2014

Peatselt algavad Nõmme koolides psühholoogiateemalised õhtuloengud lapsevanematele

Autor: Nõmme Sõnumid.

Foto: Tiina Lättemäe.
Kõik me soovime, et meie ümber oleks rohkem hoolivust, tahame, et meie lastel oleks nii koolis kui ka väljaspool seda hea ja turvaline olla. Hoolivama ja sõbralikuma kogukonna huvides on Nõmme linnaosa valitsus ellu kutsunud koolitusprogrammi, mis põhineb ühise mure meetodil ning hõlmab loenguid lapsevanematele, koolitusi ja seminare Nõmme koolide õpetajatele ning noori ümbritseva sotsiaalse võrgustiku koostöö edendamist.

Lapsevanematele toimub avatud õhtuloengute sari viies Nõmme koolis ning koosneb viiest eri teemast, mis kokku moodustavad ühe tervikkoolituse. Kõik loengud kestavad kella 18–19.30ni ning ajakava, teemad ja toimumispaigad on järgmised:

neljapäeval, 9. oktoobril „Lapsevanema kontakt lapsega − lapse uks maailma“Pääsküla gümnaasiumis (Vikerkaare 10/Põllu 109).
Jutuks tuleb, mida tähendab hea kontakt lapsega, millistest komponentidest see koosneb, millest tuleks oma lastega suhtlemisel teadlik olla, kuidas võtta ja kuidas jagada vastutust;

neljapäeval, 16. oktoobril „Laps konfliktis – kuidas vanem saab aidata?“ Tallinna muusikakeskkoolis (Vabaduse pst 130).
Loengul tuleb juttu konflikti ja kiusamise erinevustest, kuidas saab vanem last sellises olukorras toetada ning millal ja kuidas tuleks kontakti võtta kooliga;

neljapäeval, 30. oktoobril „Kiitmine ja karistamine“ Nõmme Gümnaasiumis (Raudtee 73). Last kasvatades satub pea iga vanem aeg-ajalt raskustesse. Paljud vanemad on mõelnud selle üle, kuidas mõjutada last nii, et sellest ka kasu oleks. Loengul tuleb juttu kiitmise ja karistamise tähendusest ning sellest, mis on tagasiside;

neljapäeval, 6. novembril „Lapse ja vanema minapilt“ Kivimäe põhikoolis (Leegi 14). Kõik me oleme olnud kunagi lapsed, oleme õppinud mõndagi oma vanematelt ning nüüd õpivad meie lapsed meilt: suhtumist, suhtlemist, toimetulekut oma tunnetega jpm. Loengul mõtestame lahti lause „Õnnelikel vanematel on õnnelikud lapsed“, räägime, kuidas toetada lapse minapilti, anname lihtsaid suhtlusnippe;

kolmapäeval, 12. novembril „Kiusamine koolis“ Nõmme põhikoolis (Raudtee 68). Kui kiusamine leiab aset lastegrupis, siis on sellesse segatud kogu klass. Kõrvalseisjad on suurim jõud kiusamise ärahoidmisel. Loengul räägime, mis on kiusamine, tutvustame kiusamist ärahoidvaid metoodikaid „Kiusamisvaba kool“ ja „Ühise mure meetod“ ning mida need endast kujutavad. Selgitame, milline on lapsevanema roll kiusamise ennetamisel ja kiusamisse sekkumisel.

NB! Iga loengu juurde kuuluvad näited ja vastused lapsevanemate küsimustele. Lektor on psühhoterapeut ja MTÜ Lastekaitse Liidu koolitaja Merit Lage.

Osalemine on tasuta ning loenguõhtul on kooli uksed kõigile Nõmme lapsevanematele ja teistele huvilistele avatud. Registreerimine igas koolis kohapeal.


Koolitusprojekti rahastavad justiitsministeerium Euroopa majanduspiirkonna finantsmehhanismi programmist «Riskilapsed ja -noored» ning Nõmme linnaosa valitsus.


Uudise rubriigid:

Allikas: Nõmme Sõnumid