„Õpime läbi koostöö“

 „Õpime läbi koostöö“

Pildil (vasakult): Octavian (Mustamäe noortekeskus), Aina (Lasnamäe noortekeskus), Alisa (Kesklinna noortekeskus), Elisa (Haabersti noortekeskus), Melisa (Põhja-Tallinna noortekeskus), Kerim (Pääsküla noortekeskus), Peter (Kristiine noortekeskus), ja Tamari (Valdeku noortekeskus).

„Õpime läbi koostöö“ on Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi rahastatud rahvusvaheline vabatahtliku teenistuse projekt, mis toob Eestisse aktiivsed noored Itaaliast, Austriast, Gruusiast, Venemaalt ja Türgist.
Noored teevad oma vabatahtlikku teenistust  kaheksas Tallinna noortekeskuses: Kesklinna, Pääsküla, Valdeku, Kristiine, Mustamäe, Haabersti, Lasnamäe ja Põhja-Tallinna noortekeskuses.

Noorsootöötajate jaoks on väga oluline kaasata keskuste töösse välisvabatahtlikke. Keskust külastavad noored saavad tuttavaks vabatahtlikega erinevatest riikidest, kes tutvustavad oma maad ja kultuuri, keelt ja kombeid ning kelle hobid ja oskused/teadmised rikastavad noortekeskuse tegevusprogramme.

Muuhulgas toetab projekt „Õpime läbi koostöö“ mitte-formaalse ja formaalse hariduse koostöö tugevdamist ja sellest lähtuvalt uute võimalike meetodite tutvustamist kooli- ja  noorsootöös.

Saame tuttavaks

Aina teadis lapsest saadik, et tahab õpetajaks saada. Peale õpinguid pedagoogika valdkonnas hakkas ta tööle laste arenduskeskuses, kus õpetas 4–6-aastastele lugemist, kirjutamist, inglise keelt ja matemaatikat.
Vabatahtlik teenistus on Aina jaoks hea kombinatsioon reisimisest, uue keele õppimisest, kultuuride vahetusest ja uute teadmiste ja kogemuste saamisest.

Alisa jaoks toob vabatahtlik teenistus sind välja mugavustsoonist ja aitab vaadata maailmale otsa avarama pilguga. Alisa on sportlik tüdruk, jookseb maratone enda rõõmuks ja vahel ka heategevuslikul eesmärgil.

Elisa on haridusteadusteaduse taustaga tüdruk Milaanost. Ta on töötanud koolis, kus on abi vajanud lapsed ja noored kodutöö tegemisel, vaba aja planeerimisel, sisustamisel. Elisa armastab hip hop ja reggaetoni tantsu ning on valmis seda noortele ka õpetama.
Vabatahtlik teenistus on tema jaoks midagi, mis laseb avastada, mida sa oskad, mis on sinu kirg, millised on hirmud ning õpetab sind olema tugevam ja enesekindlam.

Kerim leiab, et vabatahtlik teenistus annab võimaluse maailma paremaks muuta. Kerimi üheks kireks on muusika ja oma oskusi ning teadmisi jagab ta ka teistega. Samuti on Kerim kirglik arvutimängude mängija. Kui kellelgi on huvi jaapani keele vastu, siis Kerimi abiga saab seda keele- ja kultuuriruumi avastama hakata.

Melisa on lõpetanud arhitektuuriõpingud Trakaya ülikoolis. Ta on samuti suur spordisõber ja armastab jooksmist. Melisale meeldib näitlemine ning ta on sellega seoses korraldanud impro-etendusi eakate kodus. Vabatahtlikkus Melisa jaoks tähendab eelarvamustevaba ühiskonna loomist, kus lõhutakse hierarhiad ja luuakse uusi rahumeelseid kogukondi.

Octavian on töötanud lastega, kes on kaotanud oma pered või kelle vanematelt on vanemlikud õigused ära võetud. Tema ülesandeks oli toetada lapsi, mängida nendega, aidata neil õppetöid teha, saata neid teraapiasse või huviringidesse. Vabatahtliku tööd tahtis Octavian teha seetõttu, et saada välismaal elamise kogemust, et õppida tundma uusi kultuure, et mõista erinevusi ja õppida üksteiselt. Octavian on kick-boxi treener.

Peter tuleb Austriast ja armastab trombooni mängida ja on võimalusel nõus oma oskuseid ja teadmisi edasi andma. Samuti meeldib talle sportida ning koos laste ja noortega erinevaid sportlikke tegevusi läbi viia.

Tamari on lõpetanud õigusteaduskonna Tbilisis ja olnud seotud erinevate haridustegevustega, kus ta on juhendanud/õpetanud üle 80 noore kodanikuaktiivsuse teemadel. Vabatahtlik teenistus aitab tal rohkem teada noorsootööst Eestis. Oma igapäevategevusi saab ta siduda oskustega söögitegemise vallas, Tamari on osav lauamängude mängija ja kirglik teadmiste edasiandja.

 Euroopa solidaarsuskorpusSana 2019

 

 

 

Viimati muudetud: 07.02.2020