Rahvusvahelised võimalused noortele

Allikas:Pexels

Kes meist ei tunneks kedagi, kes praegu mõnes välisriigis õpib, töötab või lihtsalt reisib? Kui tunnete huvi ja soovite infot teiste kultuuridega tutvumise, silmaringi või karjäärivõimaluste avardamise või lihtsalt võõraste maade avastamise vastu, võib allolev info olla abiks.

Siit lehelt leiab teavet välismaal õppimise, töötamise, vabatahtliku töö, noortevahetuste, rahvusvaheliste projektide ja ohutult ning teadlikult reisimise kohta. 

ERASMUS+
13-30 AASTASED NOORED
noortevahetused
noorte osalusprojektid
rahvusvahelised noortealgatused
noorsootöötajate õpiränded
organisatsioonide strateegiline koostöö

EUROOPA SOLIDAARSUSKORPUS
18-30 AASTASED NOORED
kohalikud solidaarsusprojektid
töö- ja praktikaprojektid
vabatahtlik teenistus

NOORTEKOHTUMISED
11-19 AASTASED NOORED
Noortekohtumine on Eestis elavate erineva kultuuritaustaga noortegruppide koostööprojekt, mille töötavad välja ja viivad ellu noored ise.

DISCOVEREU
18 AASTASED NOORED
DiscoverEU annab 18-aastastele Euroopa noortele võimaluse rongiga reisides Euroopat avastada. Selle käigus õpitakse tundma erinevaid kultuure, saadakse uusi tutvusi ning harjutatakse võõrkeeli.

 ROHKEM INFOT: NOORED.EE

ÕPPIMINE JA TÖÖTAMINE VÄLISMAAL

ÕPPIMISVÕIMALUSED VÄLISMAAL (KESKKOOLIS, KUTSEKOOLIS, ÜLIKOOLIS)

Elamine ja õppimine välismaal pakub parima võimaluse saada teadmisi teise kultuuri tavadest, inimestest ja keelest. Siit lehelt leiab mitmeid võimalusi, kust alustada otsimisega. www.tallinn.ee/õppimine-valismaal


Mida tuleks meeles pidada välismaale tööd otsides?

Välismaal töötamine tähendab mitmeid eeliseid: laiem silmaring ja uued teadmised, sageli suurem palk ning võimalus leida huvitav töökoht Eestisse naastes. Samas peab välismaale tööd otsides olema ettevaatlik. Loe edasi siit.


Kaheksa lihtsa sammuga välismaale vabatahtlikuks

Mõnda aega välismaal vabatahtlikuna ehk välisvabatahtlikuna töötamine avardab silmaringi, loob uusi tutvusi ja seeläbi saab teha nii endale kui teistele palju head. Üks võimalus on välisvabatahtlikuks Euroopasse minna läbi EVT ehk Euroopa vabatahtlik teenistuse. Loe edasi siit.


Artiklite allikas: Teeviit
Teeviit

Viimati muudetud: 27.05.2020