Töö- ja karjäärivõimalused noortele

Foto Andrew Welch

Kuidas saada  esimene töökogemus? Selleks on mitmeid võimalusi, alustades sellest, et olla lihtsalt aktiivne kodanik, võtta osa koolitustest ja seminaridest, olla vabatahtlik või käia praktikal ning proovida erinevaid suvetöid. 

Siit alalehelt leiad vastused järgmistele teemadele: tööelu puudutavad seadused, milliseid dokumente kandideerideerimisel vaja on, kuidas leida endale sobivat ametit jne.

 • Milline amet mulle sobib?
  Endale sobiva eriala või ameti valimine on miljoni dollari küsimus, millega ei maadle ainult noored. Ka pikalt tööelu elanud täiskasvanud jõuavad sageli elu ühel või teisel etapil sellisesse olukorda. Loe edasi siit.
 • Tööelu puudutavad seadused, mida tasuks teada
  Tööelu reguleerivad erinevad seadused. Siin tekstis on peamised tööellu astumist ja  töötamist puudutavad õigusaktid. Loe edasi siit.
 • Milliseid dokumente on tööle kandideerimiseks vaja?
  Tööle kandideerimiseks tuleb ette valmistada mõned dokumendid, et tulevane tööandja saaks hinnata, milline on sinu sobivus ja valmisolek soovitud tööks. Loe edasi siit.
 • Mis on motivatsioonikiri?
  Tavaliselt esitatakse tööle kandideerimisel lisaks CV-le ka motivatsioonikiri. Motivatsioonikirjas kirjutad, miks just sina sobid sellele ametikohale, millele kandideerid. Loe edasi siit.
 • 4 sammu suurepärase CV suunas
  Kas Sa tead, mis ametikohal tahaksid edaspidi töötada? Oled valinud välja Sulle huvipakkuvad töökuulutused? Loe edasi siit.
 • Kuidas vastata tööintervjuul nendele omapärastele küsimustele?
  Mõnikord võib tööandja küsida üsnagi ootamatuid või koguni humoorikaid küsimusi, et panna kandideerija mõtlemine hoopis uutmoodi proovile. Loe edasi siit.
 • Mida ma pean teadma töötamisest ja töökeskkonnast?
  Töökogemusest, mille omandad kooli kõrvalt, võib palju kasu olla. See pakub suurepärast võimalust omandada olulisi tööoskusi, kuid töötamist alustava noorena oled rohkem ohus kui sinu vanemad töökaaslased. Loe edasi siit.

Allikas: Teeviit
Teeviit

Viimati muudetud: 19.02.2020