Töö- ja karjäärivõimalused noortele

Foto Andrew Welch

Kuidas saada  esimene töökogemus? Selleks on mitmeid võimalusi, alustades sellest, et olla lihtsalt aktiivne kodanik, võtta osa koolitustest ja seminaridest, olla vabatahtlik või käia praktikal ning proovida erinevaid suvetöid. 

Siit alalehelt leiad vastused järgmistele teemadele: tööelu puudutavad seadused, milliseid dokumente kandideerideerimisel vaja on, kuidas leida endale sobivat ametit jne.


Photo by Bradley Hook from Pexels
Kuidas alustada oma karjääri planeerimist?
Millisesse kooli minna? Millist tööd teha? Mis on minu tugevused? Mis mulle huvi pakub? Loe edasi siit.


Photo by Kaboompics .com from Pexels
Jõudsin tööturule – kuidas edasi?
Üha enam noori soovib koolivaheaegadel või kooli kõrvalt töötada. Mida esimesed töökogemused meile annavad ja kuidas neid teadmisi tulevikus tööturul ära kasutada? Loe edasi siit.


Pexels
Minu esimene töökoht – mis see on?

Sul ei ole erialast haridust, töökogemust või on seda õige vähe? Aga sa oled 16–29aastane noor? Töötukassal on sulle tööellu sisenemiseks sulle lahendus – “Minu esimene töökoht”. Loe edasi siit.


Pixabay
Milline amet mulle sobib?
Endale sobiva eriala või ameti valimine on miljoni dollari küsimus, millega ei maadle ainult noored. Ka pikalt tööelu elanud täiskasvanud jõuavad sageli elu ühel või teisel etapil sellisesse olukorda. Loe edasi siit.


Photo by rawpixel.com from Pexels

Tööelu puudutavad seadused, mida tasuks teada
Tööelu reguleerivad erinevad seadused. Siin tekstis on peamised tööellu astumist ja töötamist puudutavad õigusaktid. Loe edasi siit.


Photo by JESHOOTS.com from Pexels
Milliseid dokumente on tööle kandideerimiseks vaja?
Tööle kandideerimiseks tuleb ette valmistada mõned dokumendid, et tulevane tööandja saaks hinnata, milline on sinu sobivus ja valmisolek soovitud tööks. Loe edasi siit.


Pexels
Mis on motivatsioonikiri?
Tavaliselt esitatakse tööle kandideerimisel lisaks CV-le ka motivatsioonikiri. Motivatsioonikirjas kirjutad, miks just sina sobid sellele ametikohale, millele kandideerid. Loe edasi siit.


Photo by Studio 7042 from Pexels
4 sammu suurepärase CV suunas
Kas Sa tead, mis ametikohal tahaksid edaspidi töötada? Oled valinud välja Sulle huvipakkuvad töökuulutused? Loe edasi siit.


Pexels
Kuidas vastata tööintervjuul nendele omapärastele küsimustele?
Mõnikord võib tööandja küsida üsnagi ootamatuid või koguni humoorikaid küsimusi, et panna kandideerija mõtlemine hoopis uutmoodi proovile. Loe edasi siit.


Photo by rawpixel.com from Pexels

Mida ma pean teadma töötamisest ja töökeskkonnast?
Töökogemusest, mille omandad kooli kõrvalt, võib palju kasu olla. See pakub suurepärast võimalust omandada olulisi tööoskusi, kuid töötamist alustava noorena oled rohkem ohus kui sinu vanemad töökaaslased. Loe edasi siit.


Allikas: Teeviit
Teeviit

Viimati muudetud: 05.09.2019