17.08.2021

KRATT Festival 25.08 ja 27.-28.08

Augustis koguneb Tallinnas ligi 200 noort interpreeti – toimub KRATT Festival, mille motoks on koosmõtlemine, koostegemine ja koosmängimine.

Noorte klassikalise muusika festival Kratt pakub mitmekülgseid elamusi publikule ja koosmängimise kogemust noortele artistidele, kelle hulgast sirgub nii mõnigi tulevane klassikatäht.

Noortele, 10-22-aastastele muusikutele keskenduv klassikalise muusika festival KRATT toimub tänavu juba teist aastat. Augusti viimasel nädalal alustavad proove kolm erinevat orkestrit ja viis õpituba, samuti lihvivad etteasteid kammeransamblid. Orkestri grupiproove juhendavad ERSO ja Tallinna Kammerorkestri kogenud interpreedid: Triin Ruubel (viiul), Kaido Välja (viiul), Rain Vilu (vioola), Leho Karin (tšello), Mati Lukk (kontrabass), Mihkel Peäske (flööt), Toomas Vavilov (klarnet), Andres Kontus (tromboon) ja Heigo Rosin (löökpillid). Sel aastal paneb KRATT Festivalile oma toeka õla alla ka Eesti Kontsert pakkudes noortele võimaluse esineda Eesti ühes olulisemas kontserdipaigas, Estonia kontserdisaalis.

Festivali fookuseks on koosmängimine orkestris, ansamblis ja teatris, kuid programmis on ka üldist kultuuritunnetust avardav õpituba „Kuidas Kuulata Klassikat“, mis on suunatud kõigile huvilistele, olenemata vanusest ja taustast. Reisil püsiväärtuste maailma süvenetakse sellesse, mis on üldse klassika, kuidas ta sünnib, kuidas teda ära tunda ja mida ta tähendab. Rännakul on teejuhtideks Doris Kareva, Toomas Siitan, Peeter Vähi, Pärt Uusberg ja Anu Lamp. Praktilisi teadmisi muusika management’i valdkonnas jagab vastava õpitoa raames Tiina Jokinen, kes on festivalide Orient ja Klaaspärlimäng tegevdirektor.

Festivali kontsertidele oodatakse igas eas huvilisi ja toetajaid.

Kontserdid:

  • 25.08 kell 20.00

KRATT videokonkursi põhjal väljavalitud kammeransamblite kontsert Estonia Kontserdisaalis

  • 27.08 kell 19.00

Kammerorkestri kontsert Katariina kirikus, Vene tn 14a

  • 28.08 kell 14.00

Väikese orkestri ja õpitubade kontsert (Teater, Varajane Muusika, Impro) Katariina kirikus, Vene tn 14a

IMPRO õpitoa etteaste

Teatri õpitoa etteaste

  • 28.08 kell 18.00

Sümfooniaorkestri kontsert Estonia kontserdisaalis

Lisainfo: https://krattfestival.ee/

Uudise rubriigid: