10.04.2019

Linn toetab noorteprogrammi SPIN laienemist

Tallinna Spordi- ja Noorsooameti toetusel saavad pealinna noored osaleda sporditegevustele suunatud SPIN-programmis Mustamäel ja alates tänavu märtsist ka Haabersti linnaosas. Plaanis on linna toel alates septembrist 2019 tegevustega laieneda ka Nõmmele ja Kesklinna.

Noortele suunatud spordil põhinev SPIN-programm töötab iganädalaselt ligi 300 noorega vanuses 9–18, kellele õpetatakse läbi jalgpalli eluks vajalikke oskusi, näiteks, nagu võistkonnatöö, enesekontroll ning eesmärkide seadmine.

Lisaks jalgpallisessioonidele viiakse noortele läbi ka sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi arendavaid töötube jm spordi- ning huvitegevusi, mis aitavad noortes arendada eluks vajalikke sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on tegemist tõhusa programmiga.

„Kolmeaastase tegutsemisperioodi jooksul on SPIN end igati tõestanud. Jalgpall on hea ja tõhus viis, et pakkuda noortele võimalust enda proovilepanekuks, õppida tegutsema meeskonnas ning seada ühiseid eesmärke. Programmi pikaajaline eesmärk on riskikäitumise vähendamine ning noorte püsimine haridussüsteemis ja jõudmine tööturule. Mul on hea meel, et linna toel saavad sellel aastal programmis osaleda Mustamäe, Haabersti ning sügisest ka Kesklinna ja Nõmme noored,“ selgitas abilinnapea.

Praegu tegutseb SPIN-programm lisaks Tartus, Rakveres, Narvas, Kohtla-Järvel, Viimsi vallas ning Tallinnas Põhja-Tallinna, Lasnamäe, Haabersti ja Mustamäe linnaosades.

SPIN-programmi eesmärk on koostöös kohaliku omavalitsuse, koolide, politsei ja teiste partneritega arendada sihtrühma noorte sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskuseid ning parandada seeläbi koolikohustuste täitmist, käitumist ja suhtumist ümbritsevasse keskkonda.

Hetkel saab programmist regulaarselt osa ligi 300 noort. SPIN tegutseb alates 2015. aastast ja on senise kolme aasta jooksul pakkunud tegevusi üle 800 sihtrühma noorele, ja seda kokku rohkem kui 70 000 tunni vältel.

SPIN-programmi Tallinnas rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Siseministeerium ja Tallinna linn.

Lisainfo:
Marko Ool
noorsootöö osakonna juhataja
Tallinna Spordi- ja Noorsooamet
614 7498, marko.ool@tallinnlv.ee

 

Uudise rubriigid: