04.12.2018

Muuseumimäng "Üle linna jõulud" Tallinna Linnamuuseumis tutvustab ajaloolisi pühadetraditsioone

Tallinna Linnamuuseumi jõuluüritused neljas vanalinnafiliaalis 8. ja 9. detsembril ning 5. jaanuaril tutvustavad ajaloolisi jõulukombeid linnakultuuris mitme erineva nurga alt.

Jõulumängus astuvad üles nii Fotomuuseumi fotovana, Tallinna vene muuseumi koolipapa, Linnamuuseumi jõuluvana kui ka Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi tornivaht, kes kannab linnas hoolt jõulurahu eest. Kõlab advendiaja muusika ammustest aegadest ja tänapäevast.

Fotomuuseumi fotoateljeessaab lasta endast ja perest teha kaugete sugulaste rõõmuks jõulufoto ja meisterdada sellest ajaloolises fototehnikas väga erilise jõulukaardi.
Linnamuuseumi kaupmehemaja valmistub pühadeks ning jagab ehtimise ja pakkimise kunsti. Jõulusalmi lugemist saab harjutada koos abi- ja teraapiakoerte ühingu lugemiskoertega.
Tallinna vene muuseumis pakub külalistele teed ja räägib nii eesti kui ka vene keeles klassikalisi lugusid koolipapa, kes aitab valmistuda ka kooli jõulupeoks.
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi vanades kaitsetornides võtab külalisi vastu tornivaht ja nii Kiek in de Kökis kui ka Lühikese jala väravatornis saab kuulata kontserte. Avatud on salapärased bastionikäigud ja Neitsitorni kohvik!

Jõulukava piletiga saab nelja muuseumi külastada kõigil kolmel päeval, 8.–9. detsembril ja 5. jaanuaril kell 11–16. 

Piletiinfo:
15 € (täispilet)
9 € (sooduspilet)
25 € (perepilet)
koolieelikud tasuta

Lisainfo:

www.linnamuuseum.ee (vene ja inglise)
Facebookis (ka vene keeles)

Uudise rubriigid: