02.04.2019

Noored töötasid ideelaboris välja uusi lahendusi

Laupäeval, 30. märtsil toimus Kesklinna noortekeskuses 12-tunnine ideedemaraton, kus seitse meeskonda töötasid välja põnevaid lahendusi, kuidas muuta linn noortesõbralikumaks.

Tallinna noorte ideelabor oli koht, kus 15–26-aastased noored said 12 tunni jooksul 3–5-liikmelistes meeskondades töötada välja ägedaid ja innovaatilisi ideid, mis aitavad Tallinna linna muuta noorte- ja keskkonnasõbralikumaks elupaigaks. Kokku kogunes Kesklinna noortekeskuses toimunud ideelaborisse seitse meeskonda. 

Eesti Noorteühenduste Liidu esimehe Roger Tibari eestvedamisel algas 12-tunnine päev probleemide kaardistamistega, misjärel asuti ideid edasi arendama. Meeskondades arutati, mida ja miks soovitakse oma projektiideega teha.  Üheskoos pandi paika ka tegevusplaan, ajakava ning lepiti kokku konkreetsed vastutajad. Lõpuks asuti eelarvet planeerima.

Ideede arendamisse andsid inspiratsiooniks oma panuse Eesti Noorteühenduste Liidust Karl Sprenk ja Eesti Õpilasesinduste Liidust Marcus Ehasoo, kes mõlemad jagasid kogemusi projektide juhtimisest. 

Meeskondi toetasid päeva kogu päeva jooksul mentorid Eesti Noorteühenduste Liidust ja Tallinna Spordi- ja Noorsooametist. 

Päeva lõpus esitlesid noored oma valmis ideid ning parimate ideedega on plaanis Tallinna Spordi- ja Noorsooameti toel edasi töötada.

Žüriisse kuulusid esindajad Tallinna Spordi- ja Noorsooametist ja Tallinna linna noortevolikogust  ja kodumaise rõivatootja Breden Kids sotsiaalmeediakanalite haldaja Grete Kelner.

Ürituse fotogaleriiga saab tutvuda siin. Üritust korraldas Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.


Ideelaboris välja töötatud ideed:

  1. Hobide festival (parima idee preemia). Projekti raames on soov tutvustada ekstreemsporti, tänavakunsti ja street-workout spordiala.
  2. Vaimse tervise teemaline projekt (parima esitluse eripreemia ja parima idee preemia). Eesmärk on edendada noorte vaimset tervist ja ennetada depressiooni.
  3. Haabersti Friendship (julgeima idee eripreemia). Eesmärk on tugevada Haabersti koolide omavahelist koostööd.
  4. SIIN (parima meeskonnatöö eripreemia ja parima idee preemia). Plaanis on luua kõiki Tallinna  noorteüritusi koondavat rakendust. 
  5. Tallinna Noored Tööle (parima idee eripreemia). Eesmärk on luua veebikeskkond, kuhu on kokku koondatud tööpakkumised, mis suunatud alaealistele (hooajaline töö jne). 
  6. Tallinna noorte muusikafestival. Eesmärk on ühendada 16–21-aastased musikaalsed noored, et anda võimalus esinemiseks suurtel vabaõhuüritusel.
  7. Tallinna arvamusklubi. Eesmärk kaasata ja ühendada noori ning kohaliku omavalitsuse tasandi otsustajaid. Projektiga soovitakse anda noortele rohkem võimalusi linna otsustes kaasa rääkida. 

Uudise rubriigid: