11.12.2019

Paljassaare poolsaarel toimub laternamatk

Pühapäeval, 15. detsembril algusega kell 15.30 toimub Paljassaares laternamatk, mille giidideks on tunnustatud matkajuhid Mihkel Reile ja Svetlana Gornostajeva.

Paljassaare poolsaar asub Tallinna vanalinnast kõigest 5 kilomeetri kaugusel, ent on üks liigirikkamaid piirkondi ja samuti seotud põneva ajalooga. Suvisel ajal meelitavad Paljassaare poolsaarele jalutama Pikakari Sinilipurand ja matkaraja kõrval karjatatavad linnaloomad. Talvisel pimedal ajal toimuval laternamatkal uudistatakse lisaks loodusele Paljassaare rikkalikku militaarpärandit, vaadatakse kauneid merevaateid ning räägitakse selle piirkonna kujunemisloost. Saame teada, et veel sadakond aastat tagasi oli tegemist eraldi saartega, mis inimjõu abil mandriga liideti, Paljassaarel on käinud tsaar Nikolai II ja veel palju muud huvitavat.

Laternamatkal saab nautida tervislikku liikumist ning ilusat ja põnevat vaadet, mida tekitab vanaaegsete õlilaternate valgus. Matka marsruut on 6 km ja selle läbimiseks kulub ligikaudu kaks ja pool tundi.

Matkal  osalemine on tasuta, vajalik eelnev registreerimine veebilehel: eestikeelsesse gruppi ja venekeelsesse gruppi

Loodusmatk toimub loodusmatkade sarja "Aastaajad Tallinna linnalooduses“ raames. Paljassaare laternamatka korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet  Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.

Rohkem teavet Paljassaare looduskaitseala looduse, elurikkuse ja ajaloo kohta leiab veebilehelt.

 

Uudise rubriigid: