06.03.2018

Tallinna Keskraamatukogus algab noortele „Kirjutamise klubi“ uus hooaeg

Teisipäeval, 13. märtsil kell 17.30 saab alguse Tallinna Keskraamatukogu noortele suunatud „Kirjutamise klubi“ kolmas hooaeg.

Esimesel kohtumisel on külaliseks kirjanik ja luuletaja Birk Rohelend, kes jagab näpunäiteid teemal „Kirjutamine – luule ja rütm“. Kohtumine toimub Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8).

Kaks korda kuus toimuva „Kirjutamise klubi“ eesmärk on tutvustada noortele alates 14. eluaastast erinevaid tekstiloome võimalusi ning sellega seotud elukutseid. Igal kohtumisel annavad kirjutamisega seotud spetsialistid noortele teadmisi ja praktilisi oskusi. Klubi annab noortele võimaluse erinevate loominguliste võtete katsetamiseks, pakub toetavat keskkonda oma senise loomingu esitamiseks ja tagasiside saamiseks ning tutvustab noortele edasiõppimis- ja karjäärivõimalusi kirjutamise valdkonnas.

Järgmine kohtumine toimub 27. märtsil kell 17.30. Teemaks on „Stsenaariumid“ ja külas stsenarist ja näitekirjanik Martin Algus („Ühikarotid“, „Naabritüdruk“, „Padjaklubi“). Vaatluse all on see, kuidas erineb stsenaariumi kirjutamine teksti kirjutamisest, kuidas ühendada tegevused, karakterid ja dialoog kunstiliste ning tehniliste võtete üksikasjalise kirjelduse ja kavandiga, jne.

Kohtumistele oodatakse 14–26-aastaseid noori. Osalema ei pea kõigil „Kirjutamise klubi“ kohtumistel, kaasa võib lüüa ka üksikutel kohtumistel.

Osavõtt on tasuta.

Lisainfo ja registreerimine meiliaadressil noorte@tln.lib.ee ja telefonil 683 0914.

Uudise rubriigid: