21.01.2019

Tallinna noorte suured teod – tunnustuskonkursi “Suured teod 2018” nominendid

Tallinna spordi- ja noorsooamet on juba neliteist aastat tunnustanud ning esile toonud silmapaistvaid tegusid ja tegijaid pealinna noorsootöös. Tänavusele konkursile laekus rekordarv nomimente – ühtekokku 66. Nende seas oli nii aasta noorsootöötaja tiitli kandidaate, vabatahtlikke, aktiivseid noorteühinguid ja palju tublisid noori.

Siinkohal tutvustame konkursi ühe kategooria “Tallinna noorte suured teod 2018” nominente ehk noorte endi suuri ja olulisi tegusid.

Kokku laekus sellesse kategooriasse kaheksa nominenti, nende seas oli nii loomingulisi projekte ja lavastusi, heategevuslikke ettevõtmisi kui ka spordi- ja liikumisprojekte.


Esitatud nominendid:

Mustamäe valgusfestival
Läbiviijad: Tallinna 53. Keskkooli noorte grupp “Noored 53”

Tegu oli EV100 juubeliürituste raames Mustamäe Linnaosa Valitsuse korraldatud traditsioonilise valgusfestivaliga, kuhu oli ühistegevuseks kaasatud ka linnaosa noored. Valgusfestival oli efektse tuleskulptuuride vaatemäng, väärtustades kunsti abil tule maagilist tähendust.

Mustamäe valgusfestival oli Mustamäe linnaosa algatusel korraldatud üritus, kus Tallinna 53. Keskkooli noorte aktiiv oli esindatud oma võistkonnaga. Õpilased mõtlesid festivaliks välja viis kuni kuus eskiisi, tegid jooniseid ja ehitasid valmis tuleskulptuurid.

Rohkem saab valgusfestivalist lugeda kooli kodulehelt.


Filmifestival "KSG NUI XVII"
Läbiviija: Kirke Antsmäe (Kadrioru Saksa Gümnaasium)

Noorte filmitegijate filmifestival, mis on algusest lõpuni õpilaste enda projekt, on järjepidevalt noorte eestvedamisel toimunud juba 17. aastat.

Õpilased said filmifestivali korraldamise kogemuse ja noored filmitegijate jaoks on see suurepärane võimalus proovida erinevaid ameteid filmi tegemisel. Igal aastal hindab filme professionaalne žürii.

Rohkem saab festivali kohta lugeda ürituse Facebooki lehelt.

KSG NUI 2018

Foto autor: Susanna Antsmäe 


Lavastus “Julgus”
Läbiviijad: Koit Tantsukooli õpilased

Tegu oli 11-aastase noore koreograafi – Rebeka Jaadla tantsulavastusega koolikiusamise vastu. Lavastuses tegi kaasa Maia Vahtramäe, parmupilliseaded tegi Meisterjaan.

Noor koreograaf lavastas 100-le lapsele ilma täiskasvanute abita. Lavastus oli suunatud Tallinna noortele ning lapsevanematele, eesmärgiga teadvustada koolikiusamise teemat.

Loe lavastuse kajastusest rohkem siit.


Põhja-Tallinna Noorte Ümarlaua heategevuskampaania "Ole sõber"
Kampaania teostasid 11 noort vanuses 14–18

Heategevuskampaania “Ole sõber!” käigus kogusid Põhja-Tallinna Noorte Ümarlaua vabatahtlikud loomade varjupaigale annetusi Tallinna kaubanduskeskustes ja teistes rahvarohketes kohtades.

Tegu oli unikaalse noortealgatusega, millest said innustust ka teiste linnaosade noortekogud. Lisaks kogutud rahale said noored teha varjupaigale reklaami ning innustada inimesi külastama ja varjupaika aitama.

Loe ettevõtmise kajastusest rohkem siit, siit ja siit.


Mustamäe “Ellujääjate” programmi raames noorteürituste korraldamine ja läbiviimine

Läbiviijad: Alvar Arrak (17), Liis Pähklamägi (12), Hanna-Birgit Sinkel (15), Carina Schipai (16), Merit Tikka (14), Anna Danilson

Mustamäe “Ellujääjate” programm, mille kaudu noortel oli võimalus korraldada erinevaid üritusi, sai alguse 2018. aastal. Kokku korraldasid noored aasta jooksul viis suuremat üritust, kus ühtekokku osales 401 noort.

Programmi abil olid tegevustesse kaasatud vähemate võimalustega ning tõrjutusriskis noored.  

Loe ettevõtmise raames toimunud ja noorte korraldatud suure koolialguspeo kohta kajastust siit.


Orienteerumismäng "Aga mina liiklen ohutult läbi Tallinna"
Läbiviijad: Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlikud noored

Tegemist oli noortelt noortele projektiga ning see oli suunatud 10. klasside noortele, eesmärgiga kaasa aidata noorte liikluskäitumise kujundamisele läbi liiklusorienteerumise ning neile uute teadmiste ja oskuste andmisele.

Projekt osales "Aga mina" eeskujukampaanias, mis on EV 100 ühiskingitus.

Õigete hoiakute kujundamine ja korrektselt käitumine on liikluse igapäevatoimises esmatähtis ning projekt käsitles läbi mängulise tegevuse ohutut liiklemist Tallinna kesklinnas.

Lühidalt saab projekti kohta lugeda EV100 kodulehelt.


Kontsertetendus "Hingelinnud"
Läbiviijad: Pille-Riin Langeproon (22), Kertu Süld (21)

Kontsertetendus "Hingelinnud" on Rein Rannapi tsükkel kooridele, orkestrile ja solistidele. Seda on ette kantud vaid mõned korrad, kuid seekordse ettekandmise tegi eristuvaks teosele lisatud lavaline liikumine, mis toetas muusikat. Projekti raames toimus kokku kaks etendust, üks Tallinnas Vabal Laval ja teine Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Peakorraldajad olid Pille-Riin Langeproon ja Kertu Süld, kes on kaks Tallinna noort, kelle jaoks see projekt oli esimene ühine suur projekt, mis õnnestus suurepäraselt ilma eriharidust omamata – projekti tehti lihtsalt suurest armastusest muusika vastu, mis pakkus lisaks enesearengule ka võimalust panustada kodumaisesse kultuuriellu.

Projekti lühitutvustuse leiab EV 100 kodulehelt.


Tallinna 32. Keskkooli "Treeningute nädal"
Läbiviijad: 32. Keskkooli spordiaktiiv “32. KK Spordivaim” (60 gümnaasiumi õpilasest koosnev aktiivrühm)

Spordinädala eesmärk oli kogu koolile (üle 1000 noorele) tutvustada liikumis ja -sportimisvõimalusi. Treeningute nädal toimus 26.–30. novembril 2018.

“32. KK Spordivaim” organiseeris 2018. aastal oma teise täispika spordinädala, mis keskendus erinevatele treeningvõimalustele. Just mitmekülgsete sportimisvõimaluste tutvustamine kogu koolile oli ka projekti peamine eesmärk.

Treeningute nädal jagunes viieks teemapäevaks (grupitreeningud, tants, jooga, võitluskunstid, treeningud oma keha raskusega). Kohal olid tuntud spordiklubid ja treenerid, kes tänu pikaajalistele kogemustele jagasid õpilastega oma teadmisi ja tutvustasid viise, kuidas tõhusalt ja mitmekesiselt ennast treenida ning viisid läbi kehalise kasvatuse tunde.

Vaata ka projekti fotogaleriid.

Tallinna 32. Keskkooli

Foto: Jürgen Vainola

Uudise rubriigid: