02.07.2018

Tallinna vanalinn ootab keskaja hõngust osa saama

5.–8. juulini toimuvad Tallinna vanalinnas XIX Keskaja Päevad - Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks.

Keskaja päevade hakatuseks toimub 5. juulil kell 17 avarongkäik Viru väravate juurest, seejärel toimub avatseremoonia Raekoja platsil ja õhtul on võimalus osaleda keskaegsel karnevalil Hopneri Majas.

Keskaja Päevade südameks on Meistrite Turg Raekoja platsil, samas pakutakse linnarahvale  meeleolukaid kontserte ja keskaegset meelelahutust. Muusikalist külakosti toob ansambel Obscurus Orbis Lätimaalt, lisaks esinevad Raekoja platsil akrobaadid, tantsuansambel Rondo Danzante Saaremaalt, Lathyrus Odoratus jt.

Niguliste kiriku kõrval toimetab kõigil neljal päeval keskaja küla, kust leiab ka palju väliskülalisi. Kätt saab proovida erinevates keskaegsetes meistrikodades ja õpitubades, toimuvad osavus- ja jõumängud, väike rüütlikool, õpetusi jagavad mõõgavõitlejad ning antakse võimalus ka vibukütina täpsust proovida. Lisaks on kohal sepad, puusepad, ehitusmeistrid ja palju muud huvitavat.

Laupäeval, 7. juulil toimub Niguliste kõrval asuval haljasalal Revali mõõgaturniir. Võistlejaid on saabumas Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt, Soomest, Iisraelist. Võistlustel osalevad ka naisvõitlejad.

6. ja 7. juulil on õhtuti võimalik Katariina kirikus ja muinasjutuõhtutest Hopneri majas keskaja muusikast osa saada. Toimub ka mitmeid ajaloomatku, kus tutvustatakse Tallinna vanalinna ajalugu.

Keskaja päevi korraldavad Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit ning Hopneri Maja

Täpsem programm ja info: www.medievaldays.ee

Uudise rubriigid: