22.02.2021

Talvisel koolivaheajal leiab huvitavat tegevust nii õue- kui virtuaaltingimustes

Täna algas koolivaheaeg ning Tallinna Haridusamet koondas selleks puhuks kokku info vaheajal toimuvate ürituste, õpitubade ja ringide kohta, seda nii välitingimustes kui veebis.

“Koolivaheaeg on mõeldud eelkõige koolitööst puhkamiseks ning tore on näha, et Tallinna noortel on jätkuva koroonaviiruse ohu tingimustes siiski üsna mitmeid võimalusi oma vaba aja sisustamiseks. Kuna kogu riigis on kehtestatud täiendavad piirangunõuded, on seekordsel koolivaheajal nii raamatukogudes, noortekeskustes, muuseumides kui huvikoolides rõhk pandud just õue- ja online-tegevustele,“ sõnas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Spordi- ja huvikoolide, muuseumide, raamatukogude ja noortekeskuste juhtimisel toimub vaheajal kokku ligi 45 erinevat üritust – töötube, trenne ja virtuaalseid kohtumisi eesti, vene ja inglise keeles. Tegevusi leiavad igas vanuses noored.

Näiteks pakub põnevaid elamusi taimemaailmas Tallinna Botaanikaaed, kes kutsub õpilasi õues toimuvatele taimepäevadele. Koos rännatakse eri maailmajagudes, avastatakse troopikaelu, meisterdatakse talilindude toiduanumat ning tutvutakse viljade põneva siseeluga.

Tallinna Keskraamatukogu lastelehel ootavad koolivaheajalisi teatrimängutund, animatsiooni töötuba, loovtants, keeleringid, muinasjutud ja palju muud. Tallinna Linnamuuseum tähistab veebis põneva programmiga Eesti Vabariigi aastapäeva. Mustamäe Laste Loomingu Maja korraldab huvilistele veebi teel aeroobikatundi ning Nõmme e-Noortekate Discordi keskkonnas toimub virtuaalne muusikakomitee, kus noori oodatakse koos muusikavideoid hindama.

Lumeolud soosivad ka õuesviibimist ning lisaks mitmekesistele sportimisvõimalustele kelgunõlvade ja suusaradade näol on mitmes Tallinna linnaosas lustimiseks avatud ka toredad lumelinnad.

Kogu vaheaja programmiga saad lähemalt tutvuda aadressil www.tallinn.ee/koolivaheaeg ning kehtivate ennetusmeetmetega veebilehel www.kriis.ee.

 

Uudise rubriigid: