01.04.2021

Täna algas nutikuu

Nutikuu Tallinnas saab sel aastal kuue aastaseks. Tänavuse nutikuu teemadeks on sport ja tervis, mistõttu kutsume aprillis kõiki õpetajaid, õpilasi ja lapsi üles nutikalt liikuma ja pöörama tähelepanu tervisele.

Nutikuus ootab Tallinna koole, huvikoole ja lasteaedu ees suur sammulugemisvõistlus, mobiilse orienteerumise „jõukatsumine“, veebi ja LIVE tantsutunnid kõigile huvilistele Tallinna Haridusameti Facebookis ja Zoomis, Zoomi seminar ja Instagrami tegevused noortele ning muid põnevaid-toredaid üritusi. Nutikuu kohta rohkem infot leiab Nutikuu kodulehelt.

Aprillikuu nutikaid tegevusi saab jälgida Nutikuu kalendrist, mis pidevalt täieneb. Samuti saavad kõik Tallinna koolid, huvikoolid ja lasteaiad jagada Nutikuu kalendris infot suuremate ürituste kohta (veebiseminarid, avatud online töötoad, videokonkursid jne), kuhu oodatakse osalema mitmete erinevate koolide, lasteaedade õpetajaid, õpilasi või lapsi. 

Samuti ootab haridusamet Tallinna koole, huvikoole ja lasteaedu jagama oma nutijutte teemal, mida põnevat nad on teinud kuue nutika aasta jooksul 2016-2021. Nutijuttudena võib jagada lugusid, pilte ja videoid. Nutijutte saab esitada ja lugeda Facebooki sündmuse Nutijutud all. Nutijuttude esitajate vahel loositakse välja auhinnad.

Nutikuu on algatus, kus Tallinna koolid, huvikoolid ja lasteaiad jagavad, mida huvitavat nad teevad õppimise loomingulisemaks ja nutikamaks muutmisel digivahendite abil. Nutikuu toetab haridusasutuste uuenduslikkust ning initsiatiivi mõelda „kastist välja“, teha koostööd ning katsetada ja kasutada põnevaid õppimisviise. Nutikuu traditsioon sai alguse 2016. aastal. Esimesel aastal osalesid nutikuul ainult koolid, kuid juba järgmisel aastal ühinesid ka lasteaiad.

 

Uudise rubriigid: