05.03.2021

Vabamu kutsub noori osalema e-lugemisringides sarjas

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu koos Feministeeriumiga algatavad veebipõhiste lugemisringide sarja, kus avastatakse ja arutatakse naiste õiguste murekohti nii praeguses Eesti ühiskonnas kui ka ajaloolises ja rahvusvahelises plaanis. Lugemisõhtud on mõeldud eelkõige 14–19aastastele noortele, kuid osaleda võivad ka teised huvilised.

Esimene eestikeelne seminar toimub laupäeval, 20. märtsil kell 14 Zoomis, mida juhendab Kadri-Mai Kuldkepp. Arutluse alla tuleb Kadi Viigi artikkel inimõigustest Eestis.

Märtsist maini laupäeviti on plaanis viis lugemisringi eesti ja viis vene keeles, mida juhendavad vastavalt Kadri-Mai Kuldkepp ja Tanja Muravskaja Feministeeriumist. Arutluse alla tuleb inimõiguste ja intersektsionaalsuse teema, heidame pilgu lähiajalukku Eesti NSVs ja analüüsime olulisi feministlikke naiskirjanikke.

Huvilistele saadetakse enne kohtumist nimekiri artiklitest, feministlikest koomiksitest või raamatutest, mille võiksid osalejad soovitavalt enne lugemisringi läbi vaadata.

„Lugemisringis arutleme loetud materjali üle ning teeme temaatilisi rühmatöid, millest on huvitav osa võtta ka neil, kellel soovitatud kirjandus veel läbitud ei ole. Lugemine ja kaasa rääkimine on vabatahtlik ja tunnikontrolle me ei tee. Lugemisringidega soovime ärgitada noori kaasa mõtlema naiste õiguste teemadel ning pakkuda kohta põnevateks aruteludeks,” ütles feministliku lugemisringi Vabamu-poolne korraldaja Piret Karro.

Lugemisvara valikul on silmas peetud vanusegruppi 14 kuni 19 eluaastat, kuid osalema on oodatud igas vanuses huvilised.

Järgmised eestikeelsed seminarid toimuvad 3.04, 17.04, 1.05 ja 15.05.

Järgmised venekeelsed seminarid toimuvad 27.03, 10.04, 24.04 ja 8.05.

Seminaril osalemine on huvilistele tasuta, kuid vajalik on etteregistreerimine.

 

Uudise rubriigid: