19.12.2019

Veeda talvine koolivaheaeg lõbusalt ja sisukalt

Koos jõulupühadega algab koolilastel ka talvevaheaeg. Vahvaid ettevõtmisi on koolivaheajal korraldamas nii noortekeskused, huvikoolid, spordiklubid, raamatukogud kui ka muuseumid. Kavas on linnalaagrid, töötoad, treeningud ja palju muud. Koolivaheaja üritused algavad juba enne jõulupühi ja vältavad kuni 5. jaanuarini 2020.

Noortekeskustes saab koolivaheajal osaleda vahvates üritustes. Kristiine noortekeskuses toimub kendama turniir, kus selgitakse välja, kes on parim trikitegija noortekeskuses. Välisvabatahtlik Austriast õpetab noori käepaelu meisterdama. Lisaks korraldatakse viimasel ajal väga populaarseks muutunud Noortekaöö, kus noortel on võimalus võtta osa õhtustest tegevustest ja ööbida noortekeskuses.

Pääsküla noortekeskuse vaheaja programm on pühendatud rekordite püstitamisele. Kõikidel noortel on võimalus oma vabalt valitud tegevusena püstitada rekordeid ja lüüa üle teiste püstitatud rekordeid.

Kahes noortekeskuses toimuvad linnalaagrid. Haabersti noortekeskuse talvises linnalaagris 7–12-aastased lapsed avastavad PROTO avastustehast, käivad uisutamas ja arendavad käelisi tegevusi erinevates töötubades.

Lasnamäe noortekeskuse põneva ja sündmusterohke linnalaagrisse "Kangelaste linn“ on oodatud kangelased vanuses 8–12. eluaastat. Laager toimub vene keeles. Lisaks noortekeskustele on koolivaheajal vahvad linnalaagrid toimumas ka huvikoolides ja spordiklubides.

Näiteks Digi'sCool IT huvikool kutsub alates 8. eluaastaseid lapsi ühepäevase linnalaagrisse, kus nad avastavad ja loovad oma virtuaalmaailma, programmeerivad laheda mängu, õpivad tegema 3D objekte jm. Venekeelsed vahetused toimuvad detsembris, eestikeelsed aga jaanuari alguses.

Fansurfi Surfikooli laste talvelaagrisse on oodatud kõik aktiivsed ja spordihuvilised lapsed vanuses 6–12. eluaastat. Kolme päeva jooksul veedavad aega basseinis veespordi mänge mängides, ujudes, SUP-i laudadel surfates, käivad suusatamas, õpivad akrobaatikat ja võimlemist. Laagri viimase päeva teema on “metsas ellujäämine”, mille õppe eesmärk on anda õpilastele praktilisi teadmisi Eesti metsadest ja metsas hakkama saamisest.

Lapsed, kes on huvitatud meisterdamisest saavad osaleda 4-päevases loomelaagris, mida viib läbi Huvikooli Loomekoja. Iga päev on uus teema alates voolimisest ja lõppedes puutööga. Peale seda koolilapsed käivad uisutamas ja kelgutamas, külastavad Piparkoogimaania näitust, küpsetavad küpsiseid ja palju muud.

Koolivaheajal ei tasu ära unustada, et lapsed ja noored vajavad aktiivset liikumist. Poksiklubi Kalev kutsub 7–18-aastaseid noori tasuta klassikalist poksi proovima, Tondiraba Tennisekeskuses toimuvad tennise näidistreeningud ning Tõnu Truusi Malekooli avatud tundi on oodatud Tallinna malest huvitatud koolinoored, kes ei osale maletreeninguil mujal.

Tutvu talvevaheaja ürituste kavaga Tallinna üritusteportaalis https://huvi.tallinn.ee/uritus/talvine-koolivaheaeg-tallinnas#.

Pealinna koolivaheajainfot koondab ning vahendab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Uudise rubriigid: