Uuenduslikud Meeled

Erakogu.

Pildil (all vasakul): İlkcan (Haabersti noortekeskus), Sabrina (Valdeku noortekeskus), Rabea (Kesklinna noortekeskus), Kristina (Lasnamäe noortekeskus), Daria (Mustamäe noortekeskus), Hanna (Pääsküla noortekeskus), Yunus (Kristiine noortekeskus), ja Bastian (Põhja-Tallinna noortekeskus).

„Uuenduslikud meeled“ on Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi rahastatud rahvusvaheline vabatahtliku teenistuse projekt, mis toob Eestisse aktiivsed noored Saksamaalt, Venemaalt ja Türgist.
Noored teevad oma vabatahtlikku teenistust  kaheksas Tallinna noortekeskuses: Kesklinna, Pääsküla, Valdeku, Kristiine, Mustamäe, Haabersti, Lasnamäe ja Põhja-Tallinna noortekeskuses.

Noorsootöötajate jaoks on väga oluline kaasata keskuste töösse välisvabatahtlikke, nad kannavad endas väärt pagasit oma teadmiste ja kogemustega, neil on motivatsioon põhjalikult sisse elada Eesti ellu ja nad on suure entusiasmi ja teotahtega valmis panustama erinevate linnaosade noorsootöö tegevustesse.

Keskust külastavad noored saavad tuttavaks vabatahtlikega, kes tutvustavad oma maad ja kultuuri, keelt ja kombeid ning kelle hobid ja oskused/teadmised rikastavad noortekeskuse tegevusprogramme.

Saame tuttavaks

Rabea Saksamaalt on olnud alati aktiivne noor nii koolis kui kooliväliselt. Ta on õpetanud saksa keelt pagulastele ja panustab liikmena Punase Risti tegevustesse. Ta on osav meisterdamises, armastab joonistada ja maalida ja on muuhulgas päris hea võistlustantsus.

Daria Venemaalt on filoloog, kes armastab raamatuid lugeda, lauamänge mängida ja fotograafiaga tegeleda. Noortekeskuses võiks ta tegeleda kirjandusklubiga, hallata sotsiaalmeedia kanaleid või korraldada arvutimängude mänguõhtuid.

Bastian Saksamaalt on õppinud IT alal ja seeläbi saab aidata noortekeskust digilahenduste arendamisel. Ka on ta kirglik spordipoiss ning oma vabal ajal armastab mängida kitarri või ukulelet.

İlkcan Türgist on juba noorsootöö kogemusega ja tuli Eestisse erinevate riikide praktikaid võrdlema. Ka temale meeldib kunstiga tegeleda, aga innustust pakub ikkagi kulinaaria ja seda soovib ta ka eesti noortega jagada.

Hanna Saksamaalt on valmis noortele saksa või prantsuse keelt õpetama. Ka on ta suur kaunite kunstide fänn, viiuli mängimise, joonistamise, fotode tegemise oskus võiks olla abiks noorte kaasamisel noorsootöösse.

Yunus Türgist on insener, kellele meeldib matkata, looduses olla, raamatuid lugeda, uute inimestega kohtuda. Muuhulgas armastab ta filme vaadata, mistõttu Kristiine noortekeskus osutus just tema lemmikuks, sest just seal toimub tihti noortega koos filmivaatamisi ja arutelusid.

Kristina Venemaalt on soovib noortega jagada oma kiindumust jooga, maalimise, lugemise osas. Ta on pisut maailmas ringi rännanud ning oma kogemusi nõus noortega jagama.

Sabrina Saksamaalt armastab võrkpallimängu, ujumist, suusatamist. Muuhulgas oskab ta mängida kitarri, peab lugu küpsetamisest ja söögitegemisest.

Miks mitte oma kirge jagada ka noortega?!

Viimati muudetud: 16.10.2020