06.05.2015

31.maini saad osaleda Kesk- ja Ida-Euroopa teemaliste artiklite konkursil!

Kesk-ja Ida-Euroopa kevad 2015 on Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna vikikogukonna korraldatav ühiskirjutamisüritus, mille eesmärgiks on toetada regiooni riikide kohta artiklite kirjutamist kõikides piirkonna Vikipeediates.

Artiklite kirjutamisperiood on 21. märts 2015 kuni 31. mai 2015. Sel ajal toimuvad iseseisvad artiklivõistlused piirkonna kõikides Vikipeediates, k.a. eestikeelses Vikipeedias. Võistluse käigus keskendutakse artiklite loomisele, mis käsitlevad piirkonna riikide ajalugu, kultuuri, ühiskonda ja tähelepanuväärseid inimesi. Artiklikirjutamise toetamiseks loovad kõigi riikide vikikogukonnad vastava artikliloendi, mille võib leida artikliloendite alajaotuse alt.

Võistluse lõpus korraldatakse rahvusvaheline kogunemine, millele kutsutakse vähemalt üks tähelepanuväärne võistlusele panustaja igast riigist, mis loodetavasti soodustab piirkondlikku vikipedistide omavahelist suhtlust ning koostööd ja tagab Kesk- ja Ida-Euroopa vikikogukonna suurema sidususe ja jätkusuutlikkuse. Lõpuürituse toimumisaeg ja koht on alles täpsustamisel.

Võistluse korraldavad kohalikud Wikimedia organisatsioonid, organiseerunud kasutajarühmad ja vikikogukonnad. Ülevaate rahvusvahelisest meeskonnast leiab ürituse rahvusvahelisel aadressil Meta keskkonnas. Eesti-poolne koordinator on Mittetulundusühing Wikimedia Eesti tegevjuht Kaarel Vaidla. Kes soovib võistluse kohalikul korraldamisel kaasa aidata, võib julgesti ühenduda!

Lisainfot ürituse kohta leiad  Wikipedia kodulehelt.

WMCEE_spring_header_(updated).png

Uudise rubriigid: