Jututuba: läbipõlemine

calendar-page.png 3.04.2018 kell 16–17  
        5.04.2018 kell 17–18.30 
map-marker.pngMustamäe Gümnaasium, Keskuse 18 (3.04)
      Tallinna Tehnikaülikool, Akadeemia tee 3, majandusmaja, ruum SOC-217 (5.04)

Jututubades jagatakse nippe, kuidas:

  • läbipõlemist ära tunda;
  • sellest välja tulla; 
  • läbipõlemist ennetada.

Jututubades räägivad ja jagavad oma kogemusi ja õppetunde ka noored ise. Juttu tuleb sellest, mis on läbipõlemise esmasteks sümptomiteks, kuidas sellega toime tulla ning mismoodi sellest välja tulla.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on registreerumine. 


Üritust modereerib Heiki Viisimaa Eesti Noorteühenduste Liidust.

Heiki Viisimaa (Eesti Noorteühenduste Liit)

Olen hariduselt rahvusvaheliste suhete magister, hingelt noortevaldkonna inimene. Igapäevaselt töötan Eesti Noorteühenduste Liidus osaluskogude koordinaatorina ja aitan noortel üle Eesti enda häält kuuldavaks teha. Vabal ajal tegelen väitluse ja erinevate väiksemate projektidega. Tegutsedes erinevates noorteühendustes, olen näinud kõrvalt paljude noorte läbipõlemist ja ka ise seda kogenud.


Oma kogemusi jagavad lisaks:

Kate Kasvo 3.jpg

Kate Kasvo (Tallinna Ülikooli noorsootöö tudeng)

Olen Tallinna Ülikooli noorsootöö 2. kursuse tudeng. Vabal ajal jooksen, hüppan ja säran ning viimased kaheksa aastat olen tegelenud pikamaajooksuga, mis on ühtlasi saanud minu suurimaks kireks. Räägin jututoas enda teekonnast, mis ei ole just alati olnud kõige tasasem ja jagan oma kogemusi sellest, kuidas tulin toime läbipõlemisega ja tunneli lõpust valguse leidmisega. Vigadest õpitakse ja elu on meie parim õpetaja!

Kate osaleb 3.04 jututoas.


Pilt_Arvo.png 

Arvo Talalaev (tudeng)

Olen rahulik, analüütiline ja mõtlik inimene. Hetkel õpin ülikoolis pedagoogika eriala esimesel kursusel. Oma töökogemusi olen omandanud erinevates organisatsioonides ja tahtmist on saada veel. Uuesti ülikooli õppima minnes kandideerisin juba peale kahte kuud õppimist Haridusteaduste Instituudi üliõpilasnõukokku.

Arvo osaleb 3.04 jututoas.


Annika Silde

Annika Silde (tudeng)

Olen Annika, õpin seda, mis mul silma särama lööb ja praktiseerin õpitut oma töös.
Õpin Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias huvijuht-loovtegevuse õpetajaks (tegevusõppe suund) ja igapäevatöö on noortelaagrite korraldamine.

Annika osaleb 3.04 jututoas.


Roger Tibar.jpg

Roger Tibar (Eesti Noorteühenduste Liidu esimees)

Olen 22-aastane ning pärit Haapsalust. 2012. aastal alustasin tegutsemist noorte osaluskogudes, juhtisin Haapsalu Noortevolikogu ning peale seda ka Läänemaa Noortekogu. Olen olnud aktiivne ka ülikoolis ja juhtinud Tallinna Tehnikaülikooli Sotsiaalteaduskonna Üliõpilasnõukogu. Minu jaoks on tähtis enese arendamine ning ka tehtud tööga rahulolemine. Muutus ei teki iseenesest, vaid selleks on vaja ise algust teha. Selleks, et noortel oleks rohkem võimalusi otsustusprotsessides kaasa rääkida ja ennast läbi noorteühenduste arendada, olen võtnud vastutuse juhtida Eesti Noorteühenduste Liitu. Kõikide varasemate tegevuste juhtimine pole aga alati olnud lihtne ning gümnaasiumi lõpus seisin ma silmitsi läbipõlemisega, mis paljuski mõjutas tol hetkel minu igapäevaelu.

Roger osaleb 5.04 jututoas.


Kadri-Ann FReiberg.jpg

Kadri-Ann Freiberg (Tallinna linna noortevolikogu)

Olen 20-aastane ja õpin hetkel Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas. Läbipõlemist kogesin ma mõni aasta tagasi, kui käisin veel Tartus Miina Härma Gümnaasiumis. Depressiooni ja läbipõlemise tõttu katkes mu koolitee üheks aastaks ja lõpetasin gümnaasiumi plaanitust hiljem. Tahaksingi jututoas rääkida sellest, mis minuga juhtus, mis sai edasi ja kuidas ära tunda seda hetke, mil taoline raske otsus tuleb vastu võtta. 

Kadri osaleb 5.04 jututoas.


Loore Martma, autor - Stina Kase.JPG

Foto autor: Stina Kase

Loore Martma (näitleja)

Loore on vabakutseline lavastaja-näitleja-muusik ning Tallinna Ülikooli tervisekäitumise ning heaolu eriala doktorant. 

Mitmekülgsete kogemustega teatrivaldkonnas, uuris ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli magistriõpingute ajal Eesti näitlejate ning lavastajate seas ärevust, lavahirmu, tööstressi, depressiooni ning nendega seotud läbipõlemist. Loore kaitses sel teemal ka oma magistritöö ("Läbipõlemiskunst"). Olulise küsimusega, kuidas kõige sellega igapäevases (loomingulises) tööelus toime tulla, on ta jõudnud kaasaegses Lääne psühholoogias aina enam populaarsust ning tõestusmaterjali kogunud meeleteadlikkuse (mindfulness) praktikateni, olles mindfulness’i coach viimased kolm aastat ning rakendanud seda ka oma erialases ja loomingulises töös. 

Loore osaleb 5.04 jututoas.


Jututuba toimub Tallinna noorte tervisesarja raames, mille eesmärk on tutvustada erinevaid elustiili viise, et toime tulla stressi ja emotsioonidega. Üritust korraldab Tallinna spordi- ja noorsooamet.

1494435479_facebook.png

Viimati muudetud: 06.06.2018