29.04.2020

Tallina Mürakaru Lasteaia nutikuu tegemised

Selle aasta nutikuu pani meid hoopis uude olukorda. Kõik õpetajad olid loovad, leidsid uusi ning põnevaid innovaatilisi tegevusi ja lahendusi, kuidas lastega suhelda ja õppetööd jätkata.

Mängukaru rühma nutikuu ülesanne oli seekord seotud äppiga. Selleks pidid kas lapsed või vanemad alla laadima äppi, sellega toimetamise endale selgeks õppima, joonistama endast pildi ning seejärel muutma oma joonistuse liikuvaks ja andma sellele oma hääle, vastates kahele küsimusele: mis mulle lasteaias kõige rohkem meeldib ja keda või mida ma kõige rohkem igatsen.

Mürakarude rühmas luges õpetaja audiomuinasjutte, kasutades vacaroo keskkonda ja jagas neid lastele Eliisis.

14. aprillil toimus virtuaalne näitus Eliisi keskkonnas, mis kandis nime: “Pühademuna”. Lapsevanemad saatsid õpetajatele eelnevalt vahvaid fotosid, kuidas lapsed mune värvisid ning ka oma lõpptulemusest.

Kallikarude rühmaõpetajad kasutasid õppetöö korralduste jagamiseks Padlet ja Eliisi keskkonda. Kunstitööde, audiomuinasjuttude ja liikumisharjutuste jagamiseks kasutati omakorda veel dropboxi ja blogspoti. Kahoot keskonnas loodi ka mõned mängud.

Kõike tegemisi saab vaadata järgneval lingil: https://padlet.com/kallikarud12/k2jz99arddtq9pkx

Liikumisõpetaja tegi ja jagas erinevaid videosid: lastejooga, takistusrada ja võimlemine.

Uudise rubriigid: