23.04.2019

Paldiskis mälestati välismissioonidel hukkunud kaitseväelasi

Eesti tähistab täna veteranipäeva, millega tunnustatakse Eesti iseseisvuse kaitsel välismissioonidel osalenud mehi ja naisi ning nende perekondi. Täna hommikul mälestati rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil langenud Eesti kaitseväelasi Afganistanist Camp Bastionist toodud mälestusmärgi juures Paldiskis.

„Riik on me ühine vara, mille eest peaksime ka ühiselt hoolt kandma, vajadusel seda ka kaitsma,“ ütles mälestusmärgile Tallinna linna poolt pärja asetanud kaitseliitlane, Tallinna Linnavolikogu esimees Tiit Terik. „Täna langetame siin Paldiskis pead mälestamaks neid vapraid kaaskodanikke, kes on me riigi ja rahva kaitsmise nimel ohverdanud ülima – oma elu. Me ei unusta teid kunagi!“

Veteranipäeva puhul toimub täna õhtul Kaitseväe korraldatud Veteranirock, kus astuvad üles Tanel Padar, Elephants from Neptune ja teised suurepärased esinejad. „On sümboolne, et juba mitmendat aastat korraldatakse seda vabaduse kaitsjatele pühendatud kontserti just Vabaduse väljakul,“ sõnas Tiit Terik.

Veteranipäeva traditsioon sai alguse 2013. aastal ning on alates 2014. aastast ka ametlik lipupäev.

Alates 2014. aastast viiakse aprillikuus läbi ka Sinilillekampaaniat, mis kutsub üles kandma sinilille rinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks. Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub üle 3000 inimese. Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

 

Fotod: Eesti Kaitsevägi/rms Karl Heinrich Arras; https://pildid.mil.ee

Uudise rubriigid: