15.05.2016

Tallinna päeval anti üle Tallinna stipendiumid

Tänasel Tallinna päeval andis linnavolikogu esimees Kalev Kallo Poska majas üle linna stipendiumid. Stipendiumi pälvisid 39 silmapaistvat üliõpilast viiest kõrgkoolist.

„Tänasel Tallinna päeval mul väga hea meel — ja meeldiv ülesanne — anda üle 39 üliõpilasele tunnustus nende akadeemilise töö eest. Te teate isegi, et konkurents kõrgkoolides on tihe ning selleks, et saada väga häid saavutusi, tuleb teha palju tööd. Just selle tehtud töö eest Tallinna linn teid tänabki,“ rääkis Kalev Kallo stipendiumite üle andmisel.

„Tänane stipendiumite pidulik kätteandmine omab suurt sümboolset väärtust, kuid veelgi enam on see pealinna sõnum kõrgkoolidele ja tudengitele sellest, et teie kõigi poolt tehtav teadustöö on meie jaoks oluline. Tallinna linn kui omavalitsus ei pea lihtsalt inimesi teenindama, vaid peab suutma pakkuda tänapäevast ettevõtlus- ja elukeskkonda, aitama reaalsuseks saada potentsiaalil, mida on linnaelanikel omavalitsusele pakkuda. Kõige selle juures on teadustööd, akadeemilised eksperthinnangud tähtsal kohal,“ lisas Kallo.

„Loomulikult tänan ka kõikide kõrgkoolide juhte ja õppejõude tehtud töö eest. Usun, et iga aastaga läheb meie jaoks stipendiumite välja andmine üha keerukamaks, sest väärikaid kandidaate on lihtsalt sedavõrd palju,“ ütles Tallinna Linnavolikogu esimees Kalev Kallo.

Tallinna linna stipendiumi omistamise aluseks on üliõpilase akadeemiline edukus, pühendumus eriala omandamisel ja positiivsed isikuomadused, mis kujundavad temast Tallinna linna ja Eesti riigi väljapaistva kodaniku.

Tallinna linna Jaan Poska stipendiumi stipendiaatideks said kümme Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilast: Ardo Allik, Jako Siim Eensalu, Madis Leinakse, Kristjan Liivamägi, Kristiina Martin, Maret Martsepp, Kerttu Pakkonen, Ott Olari Ruus, Tõnis Soodla ja Kadri Toks. Tallinna linna Johan Pitka stipendiumi stipendiaatideks nimetati Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia üliõpilased Andres Kaljas, Mari-Liis Kuuse, Arnit Laidma, Evelina Lichman, Jekaterina Kemova, Robert Murga, Kristjan Pärna, Tauri Roosipuu ja Diana Rybalko.

Tallinna linna Anton Uessoni stipendiumi stipendiaadiks sai Gert Guriev Eesti Kunstiakadeemiast. Tallinna linna innovatsioonistipendiumi stipendiaatideks on Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor üliõpilased Risto Kask, Kelly Imme, Grete Adler, Delerin Urbus ja Kamilla Kase.

Tallinna linna stipendiumi stipendiaatideks Tallinna Ülikoolist nimetati Piret Vacht, Reelika Täht, Anna-Helena Purre, Kerstin Kööp, Silver Sternfeldt, Kaia-Liisa Habicht, Martin Küttim, Aili Anton ja Ants Ivask. Lisaks saavad Tallinna linna stipendiumi Estonian Business Schooli viis üliõpilast, kelleks on Paavo Pääkkönen, Jaanika Saar, Brit Juhanson, Renee Pesor ja Sven Varuškin.

Traditsiooniliselt autasustab Tallinna linnavolikogu esimees stipendiaate Tallinna päeval, 15. mail. 

Uudise rubriigid: