19.04.2021

Dinosauruste projekt Teopere rühmas

Laste seas kasvavat huvi dinosauruste vastu, märkasime rühma meeskonnaga juba sügise hakul. Sellest ajendatuna tekkiski lastest lähtuv dinosauruste projekt, mille kaudu õppisid lapsed tundma põhjalikumalt – dinosauruseid. 

Uurisime väliseid tundemärke, nende erinevusi, elukombeid ja nimetusi. Erinevad dinosauruste fossiilid pakkusid väga suurt huvi. Lastel oli palju küsimusi ja samas jagasid nad entusiastlikult ka kõiki oma teadmisi teistega. Dinosauruste uurimine jätkus neil ka kodus

Projekti käigus õppisid lapsed maailma suurimaid roomajaid joonistama, kujutades neid võimalikult ehtsatena, võrreldes neid ka praeguste olmeesemetega. Põnev oli dinosauruse elusuuruses jalajälje mõõtmeid tänapäeva üle tuua- proovides ise sellise suure jalaga ka käia. Lisaks meisterdati väikeseid dinosauruseid, näomaske. Peale projektõpet mängitakse siiani ka loovmänge dinosuruste figuuridega kui ka ilma, samuti köitsid huvi erinevad dinosauruste memoriinimängud ja pusled. Kogu projekti vältel olid kasutusel ka erinevad teemakohased töölehed.

Tähtsal kohal oli koostöö peredega. Lapsed tõid kodudest projekti ajaks rühma palju dinosaurste teemalisi mänguasju ja raamatuid. Veelgi suurema rõõmuga kanti riideid, kus oli kujutatud dinosauruseid. Üks suurejoonelisemaid ja vahva üritus oli dinosauruste smuutipidu.

Paar viimast nädalat on rühm hõivatud multifilmi tegemisega. Lapsed joonistavad dinosauruseid, pakuvad välja süžeesid ja abistavad õpetajaid filmimisel. See on avanud neile filmimaailma telgitaguseid ja näidanud, et ühe multifilmi tegemine on kannatlikkust vajav ja väga aeganõudev protsess.

Projekti tulemusel valmib igale lapsele kokkuvõtlik raamat, kuhu on kokku koondatud kõik seni õpitud info dinosauruste kohta ja lapse enda töödega ning multifilm. Fotosid tegevustest saab vaadata siit.

Uudise rubriigid: