21.08.2019

ESC seminar Poolas

23.07-27.07 toimus Varssavis seminar "European Volunteer in Your School and Kindergarten", millest õnnestus viimasel hetkel osa võtta Tallinna Päikesejänku Lasteaia õpetajal Tiiu Tommulal.

Väike ülevaade õpeteaja Tiiu mõtetest seminari eel, ajal ja järel.

Mina, kes ma sain kinnituse vähem kui nädal enne seminari algust muutusin mineku eel skeptiliseks, et miks ma ikka pidin end lubama ja väikest viisi kippusid muremõtted pähe, et kas ma ikka leian seal endale inimesed, kellega läbi saan. Aga ma pean tõdema, et kogu see seminar oli väga äge. Hästi lahe seltskond ja ma kuidagi leidsin enda inimesed sealt kergelt ja inimesed üleüldse olid suhtlemisele väga avatud. Pea iga õhtu istusimegi ka peale pikki tunde kestnud seminare suure kambaga koos ja muljetasime ning räägiti igasugu vahvaid lugusid, millest võtsid osa ka korraldajad. Mis mulle selle juures kõige rohkem meeldis oli see, et kui mul enne polnud teadmisi teiste riikide eluolu ja hariduse ning majandusliku seisu kohta, siis pärast seda on mul palju uusi teadmisi. Seminar ise oli hästi üles ehitatud. Esimesel päeval oli palju sellist team bondingut, mis aitas tervel grupil end ühtsena tunda ja pinged kadusid selle läbi ära. Ainult teisel päeval olid sellised informatiivsed loengu taolised seminarid. Muidu oli hästi palju suhtlust ja grupitöid koguaeg, mis oli minu meelest vahva ja sellist asja, et seminar väga igav oleks olnud oli väga minimaalselt. 

Ma läksin seminarile lootuses, et saan teadmisi ja oskusi kuidas toime tulla vabatahtlikuga, kes tuleb mulle rühma vabatahtlikuks ja ma arvan, et kui ma ei oleks sel seminaril osalenud, siis poleks mul ei oskusi ega ka head ettevalmistust, et kuidas end ja oma lasteaeda ette valmistada tema tulekuks. Tööle naasedes kavatsen selle kallal palju tööd tegema hakata ning ühtlasi kaasata ka loodetavasti oma lasteaeda seminaril loodud rahvusvahelisse projekti. 

Ma jäin seminariga väga rahule ja lahkusin suure motivatsiooni ja positiivsete emotsioonidega. Kõik mille pärast ma sinna läksin, vabatahlikuga seonduv temaatika (kuidas mida tegema peab ja kuidas toime tulla teatud situatsioonidega), sain uued teadmised teisest rahvustest ja sain endale palju uusi sõpru ning lõime ühiselt väikese grupiga rahvusvahelise projekti, mille me loodetavasti ka käima saame lükatud. 

Ma kindlasti soovitan kasutada selliseid võimalusi käia rahvusvahelistel seminaidel, sest see on niivõrd lahe kogemus, mis jääb terveks eluks meelde. Suur-suur aitäh Teile kõigile, kes selle mineku viimasel hetkel mulle võimaldasid. ​

Õpetaja Tiiu Tommula

 

 

Uudise rubriigid: