06.12.2018

KoodiTund2018

Päikesejänku lasteaia lapsed õppisid koodi kirjutamist. Lapsed tundsid suurt huvi. Oldi rõõmsad, kui kood sai õige, ent kogeti, et vahest võivad ka vead sisse tulla ning siis tuleb jälle otsast alata. Aitäh Aili Mitt .

Mis on KoodiTund?

KoodiTund (Hour Of Code) on rahvusvaheline algatus, mille eesmärk on julgustada kõiki inimesi üle maailma proovima üks tund koodi kirjutada , et näha kui lõbus, kerge ja võimas see on. KoodiTundi peetakse maailma suurimaks õpisündmuseks. KoodiTunnis kasutatekse lõbusaid programmeerimise mänge, kus kirjalike programmeerimise käskluste asemel kasutatakse graafilisi plokke. Mängud, mis on kättesaadavad ka eesti keeles, leiad code.org veebilehelt.

Kellele see on mõeldud?

KoodiTund soovib, et kõikidel õpilastel oleks võimalik arvutiteaduseid õppida. Eestis viisid Tagasi Kooli vabatahtlikud ja NutiLaborite juhendajad eelmisel aastal läbi ligi 150 külalistundi, milles osales ligi 9000 huvilist. Üle maailma toimus KoodiTunni raames ligi 200 000 üritust, mille jooksul tegi programmeerimisega tutvust ligi 100 miljonit õpilast ja täiskasvanut.

http://www.nutilabor.ee/kooditund2018/

Uudise rubriigid: