15.11.2018

LEGO Education STEAM Park õppetöös

Sellest õppeaastast hakkas õpetaja Tiia Kleis Mesimummide rühmas väikestes gruppides läbi viima LEGO Education STEAM Park tegevusi.

Mis on LEGO Education STEAM Park?

LEGO Education STEAM Park on loodud, et äratada lapse sünnipärane uudishimu ja kirg uurimise, loovuse ja ehitamise vastu.  LEGO - midagi kokku panema. 1932.a. loodud Taani perefirmas on alates 1980.a.-st LEGO Education töörühm üle 1000 haridusspetsialistiga. Loodud on süsteemne mänguline õpe, mis arvestab põhimõttega, et sinu käed teavad asju, mida sinu meeled ei tea. Läbi käelise tegevuse omanduvad teadmised palju efektiivsemalt. Näiteks, kui oled peas unustanud  pangakoodi, siis käed võivad seda mäletada.

Meie oma grupitöös nimetame STEAM Parki eestkeelselt mänguväljakuks. Lapsed saavad aimu kuidas luua liikuvaid atraktsioone: kiikesid, karusselle, tõstukeid jne ning luua oma äranägemise järgi mänguväljakuid. Komplekti kuuluvad ka nukud, kellega mänguväljakul rollimänge mängida.

Esimeses moodulis on kolmelapselised grupid. Tutvume LEGOlastega, kelle nimed on Viktoria, Helena ja Georg. Nende laste sooviks on saada endale samasugused kiiged ja karusell nagu etteantud pildil. Kordamööda saavad lapsed kõik variandid läbi teha.

Sellele järgneb vaba mäng, mille ülesandeks on luua mänguväljak.

Õppimine väikeses grupis

Rühmatöö toimub lõunasöögi järgsel ajal interaktiivses toas. Nelja aastastel lastel jätkub püsivust kuni tund aega kestva tegevuse jaoks. Lego 2.jpg

Õpetajana pakub suurt huvi laste jälgimine väikeses grupis. Välja tulevad sellised laste omadused ja oskused, mida igapäevaselt ei märka. Meetod ei arenda ainult laste loovust, vaid ka õpetaja oma, grupitöö läbiviimisel.

LEGOõpe annab järgmised oskused ja omadused, mida hinnatakse praegusel hetkel ja ka tulevikus tööturul: tähelepanu, enesekontroll, ruumiline mõtlemine, motivatsioon ja enesekindlus, probleemide lahendamine, perspektiivi nägemine, koostöö kaaslastega.

 Loovmäng

Üheskoos ehitasid poisid suure mänguväljaku, mida kaitsesid politseid, sest seal oli kullast klots. Pätt tahtis kullast klotsi ära varastada, sest selle sees oli šokolaad. Pätt tahtis šokolaadi süüa.

Lego 1.jpg

 Õp. Tiia Kleis

 https://www.insplay.eu/sites/default/files/manuals/45024L.pdf

 https://www.youtube.com/watch?v=TUeGQodOWRY

 

Uudise rubriigid: