17.10.2019

Solidaarsusprojekt „5 senses + one“

Tallinna Päikesejänku Lasteaia Naksitrallide rühma 6-7.aastased lapsed koos Tallinna Linnupesa Lasteaia ning Tallinna Endla Lasteaiaga võtavad osa solidaarsusprojektist „5 senses + one“, mida juhib Tallinna Endla Lasteaia endine vabatahtlik Johnny Clade.

Naksitrallide rühmas on juba septembrist käsil olnud teema „Kosmos“. Alustasime oma projekti mõistekaartide koostamisega, et teada saada, mida lapsed juba teavad ning mida on neil soov veel projekti lõpuks teada saada.

Praeguseks on Naksitrallide rühma lapsed uurinud päikesesüsteemi üldisemalt, tutvunud päikese, maa ning kuuga, rääkinud satelliitidest, meisterdanud kosmoserakette ning leidnud viise, kuidas meie ainsat koduplaneeti hoida. Teemade käigus on lapsed saanud mängida teadlasi, mängida erinevate haridusrobotitega, uurinud raamatuid, vaadanud nii silmaringi avardavaid kui ka lõbusaid õppevideoid ning külastanud kosmose teemalist teatrietendust „Marss kuule“. 

Kuna projekt on alles poole peal, siis palju põnevat on veel tulemas. Peagi ootab meid ees Energia Avastuskeskuse Planetaariumi külastus, planetaariumietenduse „Noored astronaudid“ külastus, kohtumine meie partnerlasteaedade lastega Tallinna Linnupesa Lasteaias ning projekti lõpetav ekskursioon jaanuaris. Nii mõnedki teemad, mis lapsi on huvitanud, ootavad veel oma korda. Nimelt on peagi plaanis hakata tutvuma Päikesesüsteemi teiste planeetidega ning meisterdada Päikesesüsteemi makett. Laste soovil saab teemat kindlasti veel rohkemgi laiendada, nii et järgnevate kuude jooksul saame tegeleda erinevate lastele huvipakkuvate teemadega.

Projekti käigus valmib kosmoseteemaline uudistesaade, mille valmimisel on suur osa ka lastel. Lapsed õpivad teineteist intervjueerima, kaamerat käsitsema ning jutustama nähtust/tehtust/õpitust. Lapsed saavad projekti jooksul teada, mis tegevused ja teemad neid kõige rohkem huvitavad, saavad erinevaid oskuseid ja õpivad ennast paremini tundma.

Projekt kestab kuni 2020.aasta jaanuarikuuni ning projekti tegemistel on võimalik silma peal hoida aadressil https://fivesenseplusone.blogspot.com/

Õpetaja Laura Nõu

Euroopa

Uudise rubriigid: