08.11.2021

#2 Gümnaasiumi valikaine andis võimaluse luua oma ettevõtlusidee

1-5. novembrini osalesid Pelgulinna Gümnaasiumi 10-12. klassi õpilased valikainete nädala raames kursusel “Jätkusuutlik ettevõtlus”.

Valikaine eesmärgiks oli luua õpilasele arusaam, kuidas keskkonnasäästlike ja sotsiaalselt jätkusuutlikke lähenemisviise ning ettevõtlust on võimalik ühendada. Arutleti, mis on kestlik areng ja millist mõju avaldab ettevõtlustegevus nii keskkonnale kui ühiskonna sotsiaalsetele aspektidele. Lahendustest rääkides puudutati näiteks ringmajanduse mõistet, õiglast kaubandust ja sotsiaalset ettevõtlust. Räägiti toote ja teenuse elutsüklist, kliendi teekonnast, äriplaanist ja kuidas oma ideed arendada kasutades disainmõtlemise põhimõtteid ja tööriistu. Näiteks saadi teada, kui oluline on konkurentidest eristumine ja oma sihtgrupi tundma õppimine läbi intervjuude, vaatluste jms.

Praktilise grupitööna lõid õpilased esitluse oma ettevõtlusideedest, kus tuli ideed arendada kasutades uusi tööriistu ja läbi mõelda, kuidas idees on rakendatud kestlikku arengut toetavaid põhimõtteid. Tagasiside põhjal selgus, et õpilastele oli kursus huvitav, ei liiga raske ega ka liiga kerge. Kursust viisid läbi külalisõppejõud Maarja Hallik ja Mirell Merirand.

Uudise rubriigid: