31.01.2022

9. ja 12. kunstiklassi õpilaste lõputööde näitus 2022

4. veebruaril, reedel, kell 11.15-11.45 avatakse Pelgulinna Gümnaasiumi 9. ja 12. kunstiklasside lõputööde näitus.

🏫Pelgulinna Gümnaasiumi 30 aastat kestnud traditsioon jätkub ka sellel aastal. Näitus on toimub teist aastat järjest taas koolimajas. 

🗓️Kõik kunstihuvilised saavad näitust külastada 

  • Pelgulinna Gümnaasiumi ruumides tööpäeviti.

  • Alates 31. jaanuarist kuni 11. märtsini kella 15.00-19.00. 

  • Välja arvatud 28. veebruar- 6. märts kui on koolivaheaeg.

🌐Lõputööde näituse Facebooki ürituse leiad siit.

😷Näituse külastamisel tuleb kanda maski. Vaata lähemalt

🖼️Kes näitusele ei jõua, siis füüsilise näituse lõppedes ilmuvad lõputööd ka PG KUNST Instagrami kontole, kus hetkel on üleval eelmiste aasta kunstitööd. https://www.instagram.com/pgkunst/

🎨Lõputöö on iseseisev loovülesanne, kus õpilane valib ise endale huvipakkuva teema ja tehnika. Teoste tehnilised lahendused on muutunud mitmekesisteks ja väljunud traditsioonilistest käsitluslaadidest. Sageli valitakse enda mõtete väljendamiseks installatsioon, arvutikunst, foto või mõni muu interdistsiplinaarne lahendus. Kunsti kaudu juhitakse tähelepanu ühiskondlikele ja sotsiaalsetele teemadele, oluliseks on saanud kriitiline mõtlemine ja analüüs. Mõtestatakse lahti ka enda suhet praeguse hetke, oma mineviku või tulevikuga. 

👩‍🏫Käesoleval aastal lõpetab 9. klassides kolm kunstirühma ja 12. klassi kunstisuund. Kunsti lõputöid juhendasid õpetajad Annika Tonts, Liis Teesalu, Anete Lomp ja Jüri Mäemat.

 pelgulinna gymnaasium l6put66d.jpg

Uudise rubriigid: