18.05.2020

Pelgulinna Gümnaaasiumi lõputööde näituse avamine 2020

18. mail, esmaspäeval, kell 16.00 avatakse Pelgulinna Gümnaasiumi 9. ja 12. kunstiklasside lõputööde näitus Facebookis LIVE ülekandega, Samal hetkel muutub avalikuks Instagrami konto pgkunst. Pelgulinna Gümnaasiumi 28 aastat kestnud traditsioon jätkub ka sel kevadel, küll veidi teises vormis, kui oleme harjunud. Näitus on kolinud Kullo lastegalerii väärikate seinte vahelt sotsiaalmeediasse, Instagrami.

Lõputöö tegemine on iseseisev loovülesanne, kus õpilane valib ise temale huvipakkuva teema ja tehnika. Positiivne on, et traditsiooniliste teemade ja tehnikate kõrval on noored hakanud üha enam väljendama kunsti kaudu ühiskondlikke ja sotsiaalseid teemasid, oluliseks on saanud kriitiline mõtlemine ja analüüs. Mõtestatakse lahti ka enda suhet praeguse hetke ja oma mineviku või tulevikuga. Lõputööde tehnilised lahendused on muutunud mitmekesisteks ja väljunud traditsioonilistest käsitluslaadidest. Sageli valitakse enda mõtete väljendamiseks installatsioon, arvutikunst, foto jne.

Instagramis saab näha iga lõpetaja tööst kolme pilti/videot, mille kõrval on teost tutvustav kaaskiri, mis avab vaatajale autori mõtteid. Avatava kunsti lõputööde näituse lingi Instagramist leiad siit.

Käesoleval aastal lõpetab 9. klassides neli kunstirühma, 12. klassi lennus kaks rühma. Kunsti lõputöid juhendasid õpetajad Jüri Mäemat, Liis Piir, Tiia Põldmets ja Annika Tonts.
Näitus avatakse Facebookis esmaspäeval 18. mail kell 16.00. Pelgulinna Gümnaaasiumi lõputööde näituse avamine 2020 Facebookist leiad siit.